80 درصد جمعیت اصفهان جزو جامعه کارگری هستند

80 درصد جمعیت اصفهان جزو جامعه کارگری هستند

آفتاب نیوز :

امیر کشانی در سی و پنجمین رویداد تجلیل از نخبگان جامعه کار و تولید استان گفت: اصفهان از جایگاه ویژه ای در تولیدات صنعتی، معدنی و کشاورزی کشور برخوردار است که از دلایل آن می توان به جایگاه خاص کار و تولید در فرهنگ مردمان این دیار اشاره کرد.

وی ادامه داد: اصفهان در روز های گذشته میزبان هیات های تجاری از 22 کشور عضو مجمع گفت وگوی همکاری آسیا بود که این تعاملات زمینه ساز جهش تولید در سال جاری خواهد بود.

کشانی تاکید کرد: بار اصلی تولید بر عهده کارگران است و بسیاری از مسایل تولید با این گروه پیوند خورده است از این رو بر این باورم که برای بهبود وضعیت معیشتی این قشر همه باید دست به دست هم دهیم و از جامعه کارگری حمایت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی پارسال مصوبه ای داشت که درآمد بالای 120 میلیون ریال را مشمول مالیات کرد، اما گرچه در بسیاری از جوامع سکولار اصل بر مالیات ستانی است، ولی این امر از فردی که زیر خط معیشت درآمد قرار دارد، زیبنده کشور ما که خود را طرفدار کار و تولید می داند، نیست و باید در این زمینه بازاندیشی کرد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان تصریح کرد: شاید رقم مالیاتی که از کارگر دریافت می شود برای دولت عدد زیادی نباشد، اما این ارقام برای کارگران گزاف به حساب می آید.

کشانی تصریح کرد: رسیدگی به این مساله پیامی را به جامعه می دهد که کشور ما برای تولید کارگران ارزش قایل است.

وی در قسمت دیگر سخنان خود با اشاره به موضوع تعطیلی روز های پنجشنبه تاکید کرد: آمار نشان می دهد که تعطیلی روز های پنجشنبه می تواند افزون بر هشت میلیارد دلار به تجارت فراملی کشورمان ضرر بزند و این خسارت تنها مختص عده ای خاص نیست.

وی ادامه داد: زیان هشت میلیارد دلاری تجارت کشور باعث کاهش درآمد ارزی کشور و افزایش نرخ ارز می شود که تاثیر سویی بر زندگی مردم خواهد داشت.

 یک میلیون و 90 هزار نفر کارگر بیمه شده در اصفهان وجود دارد که حدود 800 هزار نفر آن ها مرد و حدود 300 هزار نفر از آن ها را زنان تشکیل می دهند.

پنجم تا یازدهم اردیبهشت ” «فته کار و کارگر» نامگذاری شده است.

80 درصد جمعیت اصفهان جزو جامعه کارگری هستند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "80 درصد جمعیت اصفهان جزو جامعه کارگری هستند" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "80 درصد جمعیت اصفهان جزو جامعه کارگری هستند"، کلیک کنید.