حزب الله: قدرت مقاومت فراتر از آن است که به نمایش گذاشته است

حزب الله: قدرت مقاومت فراتر از آن است که به نمایش گذاشته است

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه مقاومت در جنگ غزه پیروز است، خاطرنشان کرد آنچه که مقاومت لبنان از قدرت و تسلیحات خود به نمایش گذاشت، تنها بخش کوچکی از قابلیت های آن است.

به گزارش cmsd، شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان گفت پس از هفت ماه جنگ در غزه، رژیم صهیونیستی نتوانست به استحکامات مقاومت نفوذ کند و آن ها را از بین ببرد و گروه های مقاومت فلسطین اطمینان دادند که می توانند ماه ها در مقابل دشمن به جنگ ادامه دهند.

وی که جمعه شب با شبکه المنار گفت وگو می کرد، با بیان اینکه مقاومت در غزه محاصره شده و توانایی های آن محدود است اما دشمن از سوی بسیاری از کشورها حمایت می شود که برای دستیابی به 2 هدف خود یعنی نابودی حماس و بازگرداندن اسرا، توانایی های خود را در خدمت این رژیم قرار داده اند، گفت: با این حال محور مقاومت پیروز شد زیرا دشمن صهیونیستی را از دستیابی به اهداف خود یعنی سرکوب مقاومت و آزادی گروگان ها بازداشت. دشمن نتوانست به هیچ نوع پیروزی دست یابد و تا این لحظه همچنان در شمال نوار غزه نبردها ادامه دارد و شهرک های صهیونیست نشین بمباران می شوند.

نعیم قاسم درباره آتش بس در غزه گفت پذیرش هرگونه پیشنهاد یا توافقی که شامل آتش بس کامل در غزه نباشد، برای مقاومت دشوار است.

وی در ادامه به فشار بر «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا ناشی از جنگ غزه اشاره کرد و گفت بایدن در حال حاضر در داخل و خارج از کشورش تحت فشار است و در آستانه شکست در انتخابات ریاست جمهوری قرار دارد و به همین دلیل است که با اعمال فشار برای برقراری آتش بس حتی به صورت موقت تلاش می کند خود را سفید کند.

نعیم قاسم درباره موضع گیری آمریکا درباره جنگ غزه هم گفت: فشار آمریکا بر اسراییل همچنان ملایم است وگرنه از کمک نظامی به تل آویو خودداری می کرد. اظهارات واشنگتن ریاکارانه است و در مورد قصدش برای پایان دادن به تجاوز به غزه جدی نیست.

این مقام حزب الله در ادامه این گفت وگو به حمله تلافی جویانه ایران به اراضی اشغالی پرداخت و گفت «حمله ایران یک اعلام عملی بود، مبنی بر اینکه نمی تواند در صورت حمله به آن ساکت بماند».

وی خطاب به رژیم صهیونیستی اعلام کرد: مقاومت لبنان آماده جنگ است اما آن را نمی خواهد. بر اساس داده ها، صهیونیست ها ناتوان هستند و علاقه ای به جنگ ندارند و مقاومت نیز منفعتی در جنگ گسترده نمی بیند.

نعیم قاسم گفت: آنچه در جنوب انجام دادیم دفاع پیشگیرانه با هدف حمایت از غزه، حفاظت از لبنان و بازدارندگی «اسراییل» نام دارد.

وی افزود توانایی حزب الله در آسیب رساندن به رژیم صهیونیستی را نباید دست کم گرفت؛ «آنچه در جبهه جنوب انجام شد بخشی از نیرو بخشی از سلاح است و آنچه پنهان است، بیشتر است».

نعیم قاسم تاکید کرد: صهیونیست ها و آمریکایی ها متوجه خواهند شد که با این نوع تجاوز، مقاومت پایداری را ایجاد کرده اند.

او از خیزش دانشجویی ضدصهیونیستی در آمریکا قدردانی کرد و این اقدام مردمی را در تغییر دولت مهم دانست.

پایان خبر cmsd

حزب الله: قدرت مقاومت فراتر از آن است که به نمایش گذاشته است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حزب الله: قدرت مقاومت فراتر از آن است که به نمایش گذاشته است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حزب الله: قدرت مقاومت فراتر از آن است که به نمایش گذاشته است"، کلیک کنید.