VAR چینی هنوز وارد ایران نشده/ برگزاری دیدار ها با VAR بعید است – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

VAR چینی هنوز وارد ایران نشده/ برگزاری دیدار ها با VAR بعید است - خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار cmsd، مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال روز دوم فرودین 1403 خبر از خریداری 5 دستگاه کمک داور ویدیویی (VAR) داده بود و اعلام کرد که به زودی این دستگاه ها وارد ایران خواهند شد تا دیدارهای مهم در لیگ برتر با حضور VAR برگزار شود.

در همین حال خداداد افشاریان رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال اظهار داشت: قرار بود کلاس هایی را برای داوران با حضور مدرسانی از کشورهای اروپایی از جمله پرتغال برگزار کنیم که بنا به دلایلی برگزاری این کلاس لغو و به تاریخ 29 اردیبهشت موکول شده است.

او در خصوص ورود دستگاه های کمک داور ویدیویی از چین به ایران گفت: ما در حال حاضر دو دستگاه VAR در ایران داریم و هنوز دستگاه های چینی وارد کشور نشده است. من از جزییات خرید این دستگاه ها اطلاعی ندارم و فقط مسیولیت برگزاری کلاس های آموزشی برای داوران را دارم.

افشاریان در پاسخ به این سوال که آیا امکان برگزاری دیدارهای باقی در لیگ برتر و فینال جام حذفی با حضور دستگاه VAR امکان دارد یا خیر، گفت: با توجه به اینکه فیفا پیش از این از ما لیست برگزاری بازی ها با حضور VAR خواسته بود بعید است دیدارهای باقی مانده را با VAR برگزار کنیم باز با این حال همه اینها با مذاکرات تاج امکان پذیر است و من اطلاع دقیقی ندارم.

VAR چینی هنوز وارد ایران نشده/ برگزاری دیدار ها با VAR بعید است – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "VAR چینی هنوز وارد ایران نشده/ برگزاری دیدار ها با VAR بعید است – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "VAR چینی هنوز وارد ایران نشده/ برگزاری دیدار ها با VAR بعید است – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.