نظارت میدانی رییس قوه قضاییه از روند کار بندر شهید رجایی – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

نظارت میدانی رییس قوه قضاییه از روند کار بندر شهید رجایی - خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری cmsd، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در جریان سفر به استان هرمزگان، برای دومین بار طی مدت اخیر، از مجتمع بندری شهید رجایی بندرعباس، به عنوان یکی از مهمترین کریدورهای ترانزیتی بین المللی و از قطب های واردات کالا به کشور بازدید به عمل آورد.

بندر شهید رجایی که به عنوان بزرگترین و تخصصی ترین بندر در عملیات کانتینری شناخته می شود، دارای 5 هزار و 100 هکتار مساحت است و 65 درصد صادرات و واردات کشور از طریق آن انجام می شود.

رییس قوه قضاییه در جریان سفر قبلی خود به استان هرمزگان، در بازدید از اسکله شهید رجایی دستورات مشخصی را به منظور ساماندهی و تسریع در روند بارگیری از کشتی ها و ترخیص کالاها بویژه اقلام اساسی مورد نیاز زندگی مردم صادر کرده و دستگاه قضایی هرمزگان را مامور نظارت و رسیدگی به این امر کرده بود.

در جریان بازدید رییس عدلیه از مجتمع بندری شهید رجایی، گزارشی از اقدامات صورت گرفته به منظور رصد و نظارت بر کشتی هایی که در لنگرگاه و اسکله های بنادر استان هرمزگان بویژه بندر شهید رجایی پهلو می گیرند، به رییس قوه قضاییه ارایه شد. همچنین رییس دستگاه قضا به صورت میدانی از فرآیند امور در بزرگترین بندر تجاری و گمرکی کشور و همچنین سازوکارهای مبارزه با قاچاق کالا در بنادر و گمرکات استان هرمزگان نظارت کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در جریان بازدید میدانی از بنادر و گمرکات استان هرمزگان و بندر شهید رجایی به محل نگهداری ماشین آلات راهسازی مراجعه کرد تا علت عدم ترخیص این ماشین آلات مورد بررسی میدانی قرار گیرد.

در جریان بازدید رییس عدلیه از بخش نگهداری ماشین آلات راهسازی در بندر شهید رجایی، معاون حقوقی گمرک اظهار کرد: علت عدم ترخیص این ماشین آلات، «عدم ثبت سفارش» است و عدم ثبت سفارش آنها نیز ناشی از آن است که از زمان تولید آنها، بیش از 5 سال می گذرد و به موجب قانون، در جهت حمایت از تولید داخلی، برای چنین کالاهایی نباید ثبت سفارش و تخصیص ارز صورت گیرد.

نظارت میدانی رییس قوه قضاییه از روند کار بندر شهید رجایی – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نظارت میدانی رییس قوه قضاییه از روند کار بندر شهید رجایی – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نظارت میدانی رییس قوه قضاییه از روند کار بندر شهید رجایی – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.