شناساندن ظرفیت های آذربایجان غربی در اولویت قرار گیرد

شناساندن ظرفیت های آذربایجان غربی در اولویت قرار گیرد

cmsd/آذربایجان غربی معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: شناساندن اماکن تاریخی، صنایع دستی و میراث فرهنگی آذربایجان غربی در اولویت قرار گیرد.

جواد واحدی، 11 اردیبهشت ماه در جلسه شورای معاونین در هتل آنای ارومیه افزود: آذربایجان غربی دارای ظرفیت و پتانسیل بسیار خوبی که دارد، می تواند در جذب گردشگر پیشتاز باشد. 

وی ادامه داد: وجود 3 کشور همسایه با این استان، بهترین فرصتی است که این استان را به مقصد گردشگران تبدیل کند.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی نیز در این جلسه با بیان اینکه 1809 اثر استان در فهرست آثار ملی ثبت شده است، افزود: سال گذشته اقدامات لازم برای ثبت ملی 34 اثر جدید استان انجام شد و ارسال شده است. 

معاون میراث فرهنگی استان بابیان اینکه آذربایجان، غربی، 1319 محوطه و 238 بنای تاریخی دارد، گفت: امسال 20 محوطه تاریخی تعیین حریم شده است. 

وی با اشاره به اینکه توسعه فضاهای موزه ای در استان در دستور کار است، گفت: علاوه بر انجام اقدامات اولیه در خصوص ساختمان موزه شهرستان های بوکان، اشنویه، سردشت، توسعه فضای موزه ای ارومیه نیز در اولویت است که 30 اشیای تاریخی این موزه منتظر فضا برای رونمایی است. 

فرازی ادامه داد: آذربایجان غربی 18 موزه فعال دارد. 

وی با اشاره به پروژه های این اداره کل نیز گفت: اقدامات اولیه و طرح مصوب احداث مجموعه تاریخی، فرهنگی یادمان شمس تبریزی خوی و سایت موزه جنگ چالدران انجام شده که با احداث این دو مجموعه رونق گردشگری را می توان در منطقه شاهد بود. 

پایان خبر cmsd

شناساندن ظرفیت های آذربایجان غربی در اولویت قرار گیرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شناساندن ظرفیت های آذربایجان غربی در اولویت قرار گیرد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شناساندن ظرفیت های آذربایجان غربی در اولویت قرار گیرد"، کلیک کنید.