روایت خسروپناه از آمار وضعیت دانش آموزان مدارس دولتی در میان داوطلبان برتر کنکور

روایت خسروپناه از آمار وضعیت دانش آموزان مدارس دولتی در میان داوطلبان برتر کنکور

آفتاب نیوز :

عبدالحسین خسروپناه دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در رابطه با اجرای مصوبه جدید کنکور، گفت: مشکل جدی که در الگوی سابق کنکور داشتیم این بود که دانش آموزان در مقطع متوسطه دوم دیگر اعتنایی به درس نداشتند و تمام هم و غمشان کنکور و تست زنی بود، بنابراین روش آموزش، حافظه محوری شده بود در حالیکه باید تفکر محوری و مبتنی بر تفکر و خلاقیت باشد.

وی افزود: همچنین در روش قبلی معلم جایگاه خود را از دست می داد و مافیای کنکور از این شرایط به سود می رسید چرا که بار سنگین هزینه ای برای خانواده ها ایجاد می شد.

خسروپناه ادامه داد: با توجه به تاکید نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادوار قبل به شورا که پیشنهاد ورود به این موضوع را دادند، این مصوبه اجرا شد و با این مصوبه دانش آموزان توجه و عنایت ویژه ای پیدا کردند و حرمت معلمان هم حفظ شده است.

دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: البته ما باید مدارس دولتی را آنقدر تقویت کنیم که عدالت آموزشی شکل بگیرد، در کنکور گذشته آمار نشان از حضور جدی دانش آموزان مدارس دولتی در میان رتبه های برتر کنکور داشت.

روایت خسروپناه از آمار وضعیت دانش آموزان مدارس دولتی در میان داوطلبان برتر کنکور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روایت خسروپناه از آمار وضعیت دانش آموزان مدارس دولتی در میان داوطلبان برتر کنکور" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روایت خسروپناه از آمار وضعیت دانش آموزان مدارس دولتی در میان داوطلبان برتر کنکور"، کلیک کنید.