نظارت مدیریت بحران بر ایمنی نمایشگاه کتاب تهران

نظارت مدیریت بحران بر ایمنی نمایشگاه کتاب تهران

معاون آمادگی و عملیات سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از آغاز فعالیت کمیته ایمنی و سلامت سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، خبرداد.

به گزارش cmsd، صمیم مرادی روزبهانی با اشاره به آغاز فعالیت کمیته ایمنی و سلامت سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اظهارکرد: مطابق با مصوبات کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، مسیولیت کمیته ایمنی و سلامت سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران سپرده شده است.

وی افزود: بر این اساس، ارزیابی ایمنی محیطی و انعکاس ناایمنی ها، جانمایی محل های نصب علایم و تابلوهای خروج اضطراری، شناسایی فضاهای تخلیه امن اضطراری و تدقیق مسیرهای ویژه امدادی، جانمایی و تعیین محل های استقرار نفرات، تجهیزات و ماشین آلات عملیاتی دستگاه های امدادی و خدمات رسان، از اهم اقدامات ستاد ویژه مدیریت بحران سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، پیش از آغاز این رویداد است.

روزبهانی گفت: ستاد ویژه مدیریت بحران سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از 17 عضو از سازمان ها و نهادهای مختلف از جمله نمایندگانی از سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران؛ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران؛ سازمان اورژانس استان تهران؛ نیروی انتظامی تهران بزرگ؛ پلیس راهنمایی و رانندگی؛ مرکز بهداشت شمال تهران (دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی)؛ مرکز بهداشت جنوب تهران (دانشگاه علوم پزشکی تهران)؛ جمعیت هلال احمر استان تهران؛ ستاد اجرایی سی و پنجمین نمایشگاه کتاب شامل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نمایندگان امور اجرایی، رفاهی و حراست؛ مجموعه مصلی امام خمینی (ره)؛ شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ؛ شرکت آب و فاضلاب استان تهران؛ معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران؛ مدیریت بحران شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه؛ ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه 7 و ستادهای مدیریت بحران مناطق معین 3، 6 و 12 تشکیل شده است.

وی ادامه داد: از این رو،  بازدید میدانی از محل برگزاری نمایشگاه برگزار و نخستین جلسه کمیته ایمنی و سلامت به منظور هماهنگی و تشریک مساعی بین اعضا در محل مصلی تهران برگزار و ضمن بررسی موقعیت و شرایط میدانی با همکاری کمیته اجرایی و رفاهی نمایشگاه، نسبت به بررسی پیش نویس دستورالعمل کمیته ایمنی و سلامت، جمع بندی نظرات و پیشنهادات اعضای کمیته و بررسی نحوه استقرار نیروهای امدادی، انتظامی و خدمات رسان، تشکیل شد.

معاون آمادگی و عملیات سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: تهیه و ارایه نقشه کدگذاری شده از محل برگزاری، نظارت بر فرآیند استقرار غرفه ها و آماده سازی فضاهای نمایشگاهی، ارایه آموزش های ایمنی، اطفاء حریق، تخلیه اضطراری و کمک های اولیه به مسیولان برگزاری و غرفه داران، تعیین محل تشکیل ستاد مدیریت بحران ویژه نمایشگاه، توزیع بیسیم واحد امدادی در زمان برگزاری نمایشگاه، رعایت موارد ایمنی در سیم کشی برق غرفه ها، الزام غرفه داران برای تامین و استقرار کپسول های اطفاء حریق در غرفه ها، برگزاری یک تمرین میدانی آمادگی مقابله با حوادث احتمالی و تخلیه اضطراری قبل از برگزاری نمایشگاه و تشکیل یک گروه اطلاع رسانی در فضای مجازی و … از جمله برخی از مصوبات و تصمیمات اتخاذ شده در نخستین جلسه کمیته ایمنی و سلامت سی وپنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بشمار می رود.

پایان خبر cmsd

نظارت مدیریت بحران بر ایمنی نمایشگاه کتاب تهران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نظارت مدیریت بحران بر ایمنی نمایشگاه کتاب تهران" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نظارت مدیریت بحران بر ایمنی نمایشگاه کتاب تهران"، کلیک کنید.