قیمت جهانی طلا؛ 2319 دلار

قیمت جهانی طلا؛ 2319 دلار

آفتاب نیوز :

قیمت طلا که در روز سه شنبه به پایین ترین رقم طی دو هفته گذشته رسیده بود، حالا به دنبال آرام شدن ترس از تنش ها در خاورمیانه تقریباً ثابت شده است. سرمایه گذاران منتظر اطلاعات اقتصادی آمریکا هستند که سیاست نرخ بهره این کشور را مشخص کند

به گزارش  رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.11 درصد کاهش به 2319 دلار و 50 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک کاهش 0.47 درصدی به 2331 دلار رسیده است.

حملات رژیم صهیونیستی به غزه تشدید شده، اما بنظر می رسد با فروکش کردن ترس از گسترده شدن درگیری ها، تمایل به ریسک پذیری در بازار های مالی افزایش یافته است.

این بدان معناست که تقاضا برای خرید طلا که معمولاً از آن به عنوان یک پشتوانه ایمن در زمان مخاطرات ژیوپلیتیکی یاد می شود کاهش یافته است.

بازار همچنین در حال بررسی شرایط اقتصاد آمریکاست. اطلاعات تورم و بیانیه های فدرال رزرو این کشور نشان می دهد نرخ بهره احتمالاً در ماه ژوین پایین نمی آید.

چندین تن از مقامات فدرال رزرو آمریکا اعلام کرده اند که هیچ فوریتی برای پایین آوردن نرخ بهره وجود ندارد. بدین ترتیب تقاضا برای طلا به عنوان یک سرمایه غیر سود کاهش می یابد. تاجران حالا انتظار دارند اولین کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در سپتامبر اتفاق بیفتد.

بازار همچنین منتظر اطلاعات تولید ناخالص داخلی آمریکا و شاخص هزینه کرد مصرف شخصی در این کشور است که قرار است در روز های پنجشنبه و جمعه منتشر شده و سرنخ های بیشتری در مورد سلامت اقتصاد آمریکا و زمان کاهش نرخ بهره ارایه دهد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.26 درصد کاهش به 27 دلار و 57 سنت رسید و پلاتین با یک افزایش 0.32 درصدی 915 دلار و 52 سنت معامله می شود.

قیمت جهانی طلا؛ 2319 دلار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت جهانی طلا؛ 2319 دلار" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت جهانی طلا؛ 2319 دلار"، کلیک کنید.