دیده بان اروپا-مدیترانه: پیامدهای 200 روز جنگ در غزه وحشتناک است

دیده بان اروپا-مدیترانه: پیامدهای 200 روز جنگ در غزه وحشتناک است

دیده بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه پیامدهای حملات مستمر رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه در 200 روز گذشته را وحشتناک توصیف و تاکید کرد، بیش از 140 گور جمعی را در نوار غزه ثبت کرده است.

به گزارش cmsd، دیده بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه که مقر آن در ژنو قرار دارد، در دویستمین روز از حملات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه با حدود 112 هزار شهید و زخمی بیانیه ای را منتشر کرد.

این دیده بان در بیانیه خود اعلام کرد، «پیامدهای حمله نظامی اسراییل علیه نوار غزه که از 200 روز قبل ادامه دارد، از منظر گستره، هدف گیری مستقیم و عامدانه غیرنظامیان فلسطینی و نیز شکست شرم آور جامعه جهانی در ملزم کردن اسراییل به رعایت اصول قوانین بین المللی انسانی و حکم های دیوان بین المللی دادگستری وحشتناک است.»

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» ترکیه، این دیده بان تاکید کرد، «در حقیقت در نتیجه حجم گسترده ویرانی هایی که ارتش اسراییل به خانه ها و زیرساخت ها نوار غزه وارد کرده و این ویرانی ها شامل حال بیش از 60 درصد از ساختمان های نوار غزه شده، این منطقه به مکانی غیر قابل زندگی تبدیل شده است.»

همچنین در ادامه این بیانیه آمده است، «اسراییل بیش از 70 هزار تن مواد منفجره بر روی نوار غزه ریخت و این علاوه بر عملیات های تخریب با بلدوزر و ویرانی تمامی ساختمان ها تا عمق یک کیلومتری شرق و شمال نوار غزه با هدف ایجاد یک منطقه حایل است.»

طبق این بیانیه، «اسراییل بزرگترین و گسترده ترین عملیات کوچ اجباری را در تاریخ معاصر اجرا کرد و با دستور تخلیه نظامی زیر بمباران ها و کشتار میلیونی فلسطینی ها، آنها را به کوچ و اقامت در پناهگاه ها و اردوگاه ها مجبور کرد به شکلی که بیش از نیمی از آنها در شهر مرزی رفح که در معرض بمباران و تهدید به حمله قرار دارد، مستقر شدند.»

دیده بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه در ادامه تاکید کرد، «اسراییل به صورت سیستماتیک در راستای نابودسازی ساختار درمانی نوار غزه تلاش کرد.»

همچنین این دیده بان گزارش داد، «نیروهای اسراییلی بیش از 5000 فلسطینی از جمله صدها زن را از خانه ها، اقامتگاه ها و نیز در حین گذر از مسیرها در این کوچ اجباری بازداشت کردند و هنوز ناپدید بوده و اعمال شکنجه های سخت که تا حد مرگ می رسد، در در مورد آنها ادامه دارد.»

در ادامه این بیانیه تاکید شد، «بیش از 140 گور جمعی را در نوار غزه ثبت شده و مواردی از اقدام نیروهای اشغالگر در دفن افرادی که به شکل میدانی اعدام شدند، ثبت شده است.»

این دیده بان حقوق بشری در ادامه نیز گزارش داد، «گورهای جمعی کشف شده به ویژه در مجتمع پزشکی الشفاء در غزه و مجتمع پزشکی ناصر در خان یونس شبهاتی را ایجاد می کند که ارتش اسراییل اعدام هایی فراقانونی در حق افراد بازداشت شده انجام داده و سپس آنها را دفن کرده است.»

همچنین این دیده بان اعلام کرد، «افراد دست بسته و نیز افراد دیگری را یافتیم که به نظر می رسد آنها تحت درمان بودند، تمام این موارد مستلزم آغاز تحقیقاتی بین المللی در خصوص این جنایات بی سابقه است.»

مرکز دفاع مدنی نوار غزه دوشنبه اعلام کرد اجساد پیدا شده از گور جمعی در مجتمع پزشکی ناصر در خان یونس به 283 مورد افزایش یافت.

ارتش رژیم صهیونیستی هفتم آوریل جاری پس از چهار ماه از زمان آغاز عملیاتی زمینی با هدف بازگرداندن اسرای صهیونیست بدون اینکه به اهداف خود در این عملیات رسیده باشد، عقب نشینی خود از خان یونس را اعلام کرد.

رژیم صهیونیستی با وجود صدور قطعنامه ای از سوی شورای امنیت برای برقراری فوری آتش بس در نوار غزه و با وجود اینکه در دیوان بین المللی دادگستری به اتهام ارتکاب کشتار جمعی احضار شد، به حملات ویرانگر خود علیه غزه ادامه می دهد.

پایان خبر cmsd

دیده بان اروپا-مدیترانه: پیامدهای 200 روز جنگ در غزه وحشتناک است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دیده بان اروپا-مدیترانه: پیامدهای 200 روز جنگ در غزه وحشتناک است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دیده بان اروپا-مدیترانه: پیامدهای 200 روز جنگ در غزه وحشتناک است"، کلیک کنید.