جزییات تکان دهنده از عملیات پلیس در زیرپوست شهر؛ از انهدام خانه های فساد تا مقابله باقاچاق زنان

جزییات تکان دهنده از عملیات پلیس در زیرپوست شهر؛ از انهدام خانه های فساد تا مقابله باقاچاق زنان

سخنگوی فراجا جزییاتی تکان دهنده از شبکه های فساد و فحشای منهدم شده از سوی پلیس در ماه های اخیر را تشریح کرد.

به گزارش cmsd، سردار سعید منتظرالمهدی در تشریح برخی از دستاوردهای پلیس در مبارزه با انواع جرایم سازمان یافته و شبکه ای گفت: پلیس به عنوان آخرین و مهم ترین حلقه در لبه برخورد با ناهنجاری های اجتماعی، از آخرین وضعیت زیر پوست شهر مطلع بوده و مطابق آن اقدام و عمل می کند.

وی با تاکید بر این که اقدامات و ماموریت های پلیس به ویژه پلیس امنیت عمومی فراجا در راستای حفظ سلامت جامعه و ارتقاء امنیت و آرامش در دو بخش جرایم آشکار و پنهان پیگیری می شود؛ افزود: در یکی از این جرایم بین بخشی که به شکل نیمه آشکار و نیمه پنهان بود و به  پروژه «سرویس اسکورت» معروف بود، شاخه خارجی یک باند فساد و فحشاء که اقدام به شناسایی، جذب و  انتقال دختران برای خدمات جنسی و قاچاق آنها به خارج از کشور کرده بودند، مورد شناسایی قرار گرفت و منهدم شد.  در فاز اول رسیدگی به این پرونده 24 نفر، در فاز دوم 57 نفر دستگیر و در فاز سوم نیز تعداد زیادی شناسایی شده که پرونده آنها در دست اقدام و پیگیری است.

معاون فرهنگی و اجتماعی فراجا در ادامه به پروژه دیگری که به پروژه «کینگ» مشهور است، اشاره کرد و گفت: در این پروژه شبکه ای سازمان یافته برای قاچاق زنان به کشورهای ترکیه و گرجستان فعال بود. ارتباطات اعضای این باند با باندهایِ تجارتِ مستهجن و غیراخلاقیِ خارج از کشور مشخص بود و در نهایت نیز اعضای اصلی آن در تهران، البرز، پایانه فرودگاهی و گذرگاه مرزی بازرگان دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

سخنگوی پلیس با اشاره به پرونده دیگری موسوم به «چَتِر بیت»  نیز گفت: اعضای این باند اقدام به تهیه فیلم های مستهجن و مروج فساد به صورت برنامه زنده برای شبکه ها و سایت های منتشر کننده محتوای غیر اخلاقی کرده بودند.  متاسفانه برخی از دخترانِ کم سن و سال و جوان که عمدتا بین 15 تا 26 سال سن داشتند در دام سرکرده شبکه چَتِربیت که در قالب کارآفرینی برای جوانان در رشته های کامپیوتر، زبان انگلیسی، طراحی سایت و شبکه و … تبلیغ کرده بود، گرفتار شده و پس از شناسایی، ساماندهی و آموزش، اقدام به تولید فیلم های جنسی زنده برای مردان با ملیت های مختلف آلمانی، فرانسوی، آمریکایی، اوکراینی، روسی، انگلیسی و … کرده بودند.

معاون فرهنگی و اجتماعی فراجا در ادامه با اشاره به پرونده بزرگ و چندوجهی «رافایل» نیز گفت: اعضای این شبکه با هدف تغییر ذایقه فرهنگی مردم به سوی ابتذال و حیا زدایی از جامعه عفیف دختران و زنان ایرانی دست به کار شده بودند. پلیس توانست با انواع اقدامات فنی دو سر شبکه اصلی، پنج پل ارتباط داخل و خارج، هشت عکاس و فیلمبردار فیلم های مستهجن و 50 مدل را شناسایی و دستگیر و سکوهای تبلیغاتیِ آنان را مسدود کند.

وی خاطر نشان کرد: البته کار بر روی این پرونده به اتمام نرسیده است؛ رافایل از سرشاخه های اصلی خارج از کشور است که تبعه یکی از کشورهای آمریکای جنوبی و ساکنِ کشورهای همسایه است و تعاملات وسیعی با انواع باندهای فساد، فحشا و سایت های شرط بندی با گردش مالی بالا در خارج کشور دارد و در این سو نیز  ارتباط گسترده ای با تولیدکنندگان محتواهایِ مبتذلِ ایرانی و  سطحِ یک این پرونده که به خارجِ کشور تردد داشتند، دارد؛ پلیس در این پرونده و بطور خاص از مسیر سازمان جهانی اینترپل و سایرِ راه های قانونی و بین المللی در حال پیگیری است.

سخنگوی پلیس در ادامه به پرونده دیگری به نام «لِوِل آپ دنس» اشاره کرد و گفت: در این پرونده گردانندگان به بهانه اجرای مسابقه رقص در کشورهای همسایه اقدام به شناساییِ دختران برای اهداف غیر اخلاقی، فیلم های مستهجن، قاچاقِ انسان و تشکیل شبکه های فحشا و … کرده بودند. پشت پرده برخی از تبلیغات به ظاهر مفرح و کم خطر، اقدامات غیرقانونی و غیراخلاقی گسترده ای است که مستقیما خانواده ها را تهدید می کند.

وی تصریح کرد: پلیس امنیت عمومی به پرونده سایه یا همان خانه فساد واقع در یکی از مناطق مرفه تهران که زیر شاخه های متعددی داشت نیز ورود کرد که پس از  رصد و پایش اطلاعاتی دقیقِ صورت گرفته در فاز یکِ این پرونده  هشت زن و دو مرد از سرشبکه های اصلی و دایرکنندگان فحشا شناسایی،  دستگیر و به دستگاه قضا تحویل داده شدند و در فاز دوم که گستردگی جغرافیایی یافته اما تمرکز و عمده فعالیت ها در تهران بود  نیز پنج زن و یک مرد در تور اطلاعاتی گرفتار و دستگیر شدند.

پایان خبر cmsd

جزییات تکان دهنده از عملیات پلیس در زیرپوست شهر؛ از انهدام خانه های فساد تا مقابله باقاچاق زنان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جزییات تکان دهنده از عملیات پلیس در زیرپوست شهر؛ از انهدام خانه های فساد تا مقابله باقاچاق زنان" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جزییات تکان دهنده از عملیات پلیس در زیرپوست شهر؛ از انهدام خانه های فساد تا مقابله باقاچاق زنان"، کلیک کنید.