90 هزار شهروند ایرانی در مراسم حج امسال شرکت خواهند کرد

90 هزار شهروند ایرانی در مراسم حج امسال شرکت خواهند کرد

سفیر ایران در عربستان گفت: بر اساس توافق صورت گرفته میان سازمان حج و زیارت ایران و وزیر امور اسلامی عربستان سعودی، 90 هزار شهروند ایرانی در مراسم حج امسال شرکت خواهند کرد.

به گزارش cmsd، علی رضا عنایتی با اشاره به آغاز سفر عمره گزاران ایرانی به عربستان  بعد از چندین سال وقفه اظهار کرد: این اقدام در چارچوب مراحل توافقی است که در اسفندماه 1401  میان وزیران خارجه دو کشور در پکن منعقد شد.

وی در مصاحبه با شبکه خبری العربیه، بازگشت پروازهای مستقیم بین دو کشور و چندین پرواز عمره را از جمله مراحل اجرای این توافق نامه ذکر کرد که در چارچوب آن اکنون از شهروندان ایرانی برای ادای عمره در عربستان استقبال می شود.

عنایتی در این ارتباط افزود: این پروازها به مدت 20 روز تا قبل از آغاز موسم حج ادامه خواهد داشت و تعداد کل عمره گزاران ایرانی تا آن زمان که پروازهای سفر عمره پایان خواهد یافت، به 6000 نفر خواهد رسید.

وی درباره تعداد حج گزاران ایرانی در موسم حج امسال نیز گفت: بر اساس توافق میان سازمان حج و زیارت ایران و وزیر امور اسلامی عربستان سعودی، 90 هزار شهروند ایرانی عازم حج امسال خواهند شد.

پایان خبر cmsd

90 هزار شهروند ایرانی در مراسم حج امسال شرکت خواهند کرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "90 هزار شهروند ایرانی در مراسم حج امسال شرکت خواهند کرد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "90 هزار شهروند ایرانی در مراسم حج امسال شرکت خواهند کرد"، کلیک کنید.