«سیاره در مقابل پلاستیک»، شعار روز زمین؛ بازیافت و مصرف اصولی را بیاموزیم

«سیاره در مقابل پلاستیک»، شعار روز زمین؛ بازیافت و مصرف اصولی را بیاموزیم

هر ساله در تاریخ 22 آوریل «روز زمین» با برپایی رویدادها و کمپین های گوناگون در سراسر دنیا گرامی داشته می شود.

به گزارش cmsd، روز زمین یک مناسبت جهانی برای نشان دادن حمایت همگانی از محیط زیست و زمین است.

روز زمین اهمیت حفاظت از محیط زیست و پایداریِ آن را به شهروندان جهان یادآوری و ما را تشویق می کند تا گردهم آمده و برای سیاره ای سالم و آینده روشن تر اقدام کنیم.

شعار امسالِ روز زمین (2024)، «سیاره در مقابل پلاستیک» است و هدف از انتخاب آن، تمرکز روی موضوع جدی آلودگی پلاستیکی و چگونگی آسیب رساندنِ آن به طبیعت است.

بنابر اعلام مرکز اطلاع رسانی سازمان «earthday»، عنوان کمپین «سیاره در مقابل پلاستیک» با این رویکرد تعیین شده که به ما یادآور شود تا از زمین و موجودات زنده آن در برابر «بلای پلاستیک» حفاظت کنیم.

این کمپین، فراخوانی برای تجهیز شدن و پاسخگویی به این تقاضا است که از همین حالا به بلای پلاستیک پایان دهیم و سلامت هر موجود زنده روی این سیاره را تضمین کنیم.

به گزارش روزنامه «هندوستان تایمز»، همه مردم دنیا برای پایداری این سیاره و بقای خود باید تلاش کنند و به ویژه در سال های اخیر توصیه می شود که تمام افراد برای حفاظت از محیط زیست، از استفاده از پلاستیک در خانه خود اجتناب کنند، تغییراتی در سبک زندگی ایجاد نمایند و به خانواده و دوستان خود نیز در مورد راه هایی برای حفظ محیط زیست آموزش دهند و … .

شما همچنین می توانید اصول کاهش، استفاده مجدد و بازیافت مواد را یاد بگیرید و آنها را با انگیزه هرچه بیشتر برای حفاظت از بقای خود و نسل های آینده تمرین کرده و به سبک زندگی خود اضافه کنید تا پس از مدتی جزو عادت های روزمره زندگی تان شود و به راحتی در انجام این اقدامات مفید سهیم باشید.

پایان خبر cmsd

«سیاره در مقابل پلاستیک»، شعار روز زمین؛ بازیافت و مصرف اصولی را بیاموزیم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«سیاره در مقابل پلاستیک»، شعار روز زمین؛ بازیافت و مصرف اصولی را بیاموزیم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«سیاره در مقابل پلاستیک»، شعار روز زمین؛ بازیافت و مصرف اصولی را بیاموزیم"، کلیک کنید.