مطالبات مردم را تا نتیجه نهایی پیگیری می کنیم – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

مطالبات مردم را تا نتیجه نهایی پیگیری می کنیم - خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار cmsd، بهمن میری عصر یک شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: شورای اسلامی استان افرادی از دل مردم و برای مردم انتخاب می شوند و بدون هیچ چشم داشتی همواره کار جهادی انجام می دهند.

وی با اشاره به اینکه جلسات متعددی با مسیولین کشوری و استانی برگزار شده است تصریح کرد: طرح های خوبی برای استان مصوب شده است که 10 طرح آن در انتظار تصویب مجلس شورای اسلامی می باشد.

میری با اشاره به اینکه در حقیقت شورای اسلامی ساختاری است که پاسخگو بوده اما اختیاری ندارد بیان داشت: اینکه شورای اسلامی هیچ اختیاری ندارد یک خلا قانونی به شمار می رود.

وی خاطر نشان کرد: شورای اسلامی در دوره ششم در خصوص طرح های غیرقانونی انتقال آب، موضع خود را کاملاً روشن کرد و در کنار مردم قرار گرفت.

چهارمحال و بختیاری استانی کم برخوردار و محروم

محمد یعقوبی نماینده شهرستان خانمیرزا در ادامه این نشست خبری اظهار کرد: استان چهارمحال و بختیاری ظرفیت و پتانسیل های بیشماری دارد که دیده نشده و همه به عنوان یک استان محروم به آن نگاه می کنند.

وی تصریح کرد: لازم است مسیولین در بحث گردشگری و صنعت این استان توجه بیشتری داشته باشند و مشکلات آن را حل کنند.

یعقوبی بیان داشت: تلاش ما بر این بود که در حوزه های بهداشت و درمان، آموزش، کشاورزی، صنعت، تونل ها و… به صورت ویژه ورود کنیم و پیگیر حل آن باشیم.

وی خاطر نشان کرد: از 32 طرحی که در شورای عالی استان ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت 12 طرح مربوط به چهارمحال و بختیاری بود، اما امسال طرح هایی در دست بررسی است که یکی از مهم ترین آنها اصلاح ماده 101 است.

تلاش کنیم در پیشرفت استان سهیم باشیم

سید احمد هاشمی، نماینده شهرستان فارسان در شورای اسلامی استان در ادامه این نشست خبری اظهار کرد: با توجه به اینکه شورا و رسانه دو بازوی اصلی امر مطالبه گری هستند با این تفاوت که قلم رسانه پرقدرت تر از شوراست.

وی با اشاره به اینکه مهمترین مشکل استان و شهرستان فارسان موضوع پسماند بوده که موجب ضربه به آینده استان شده است گفت: در حقیقت موضوع پسماند در شهرها به مهم ترین آیتم بیماری سرطان تبدیل شده است.

نمایندگان شورای اسلامی چهارمحال و بختیاری هم دل برای رفع مشکلات

چهلگردی نماینده شهرستان سامان در شورای اسلامی استان در ادامه این نشست اذعان داشت: در دوره ششم شورای عالی استان نمایندگان متحد و یکدل پیگیر مطالبات از جمله صنعت، آب شرب، جاده ها و… چه در سطح استان و چه در سطح شهرستان بوده اند.

وی تصریح کرد: ساخت و ساز سالن اجتماعات، ساخت سوله جهت برگزاری مراسمات، ساخت غسالخانه و سرویس بهداشتی، سامان دهی آرامستان، بازگشایی معابر در سطح شهر، پیگیر ساخت دو باب مسکن روستایی در روستای گرمدره و… از مهم ترین اقداماتی بوده که انجام شده است.

بزرگ ترین شهرک گلخانه ای استان در بخش شیدا احداث شد

بهارلو نماینده شهرستان بن در شورای اسلامی استان در ادامه این نشست عنوان کرد: اولین شهرک تخصصی نساجی در منطقه شیدا در حال انجام، که سال گذشته زیر سازی آن انجام شده است.

وی با اشاره به اجرای پروژه آبرسانی بن-بروجن بیان داشت: این پروژه عظیم و ملی بود که با پیگیری های نماینده مجلس و استاندار در فاصله کمی انجام شد.

بهارلو با اشاره به اینکه شهرستان بن به خیمگاه استان چهارمحال و بختیاری معروف است گفت: این شهرستان آن طور که باید دیده نمی شود.

ضرورت رفع آلاینده ها در شهرک صنعتی بروجن

عبدالله صفیان نماینده شهرستان بروجن در شورای اسلامی استان در ادامه این نشست خاطر نشان کرد: شهرستان بروجن صنعتی ترین شهرستان استان به شمار می آید به خاطر همین با معضل آلاینده ها مواجه می باشد.

وی تصریح کرد: ما همواره پیگیر مطالبات این شهرستان هستیم.

استقرار ادارات شهرستانی در فرخشهر ضرورت دارد

روح الله عباسی نماینده شهرستان فرخشهر در ادامه این نشست عنوان کرد: استقرار ادارات در شهرستان فرخشهر بزرگ ترین مطالبه مردم این شهرستان است تا بتوانند به صورت مستقیم از خدمات دولت استفاده کنند.

وی بیان داشت: همواره سعی کرده ایم که شور و نشاط را در همه برنامه ها داشته و برنامه های ملی و مذهبی را در دستور کار خود قرار دهیم.

عباسی یادآور شد: ساخت فرهنگسرا و تکمیل مصلی فرخشهر که سال ها به صورت نیمه کاره رها شده است از جمله مطالبات ما می باشد که با تامین اعتبار باید هرچه سریع تر به بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه این شهرستان از لحاظ سرانه ورزشی فقیر است گفت: شهرداری باید زمین های ورزشی متعددی را در نقاط مختلف شهر احداث کند.

عباسی اذعان داشت: اعتبار جهت احداث کمربند غربی شهر فرخشهر باید در نظر گرفته شود تا سال آینده شاهد بهره برداری آن باشیم.

زباله شهری مرگ خاموش طبیعت فارسان

در ادامه این نشست مهری امینی رییس شورای اسلامی شهرستان فارسان گفت: مهم ترین مشکل شهرستان ما مسیله بهداشت و درمان است که باید به آن توجه ویژه ای شود.

وی تصریح کرد: معضل پسماند سال هاست که گریبانگیر این شهرستان شده و باعث بیماری های فراوان از جمله سرطان گشته است.

امینی ادامه داد: در سطح استان 101 نقطه غیر اصولی دفن پسماند وجود دارد، که متاسفانه این نقاط در حال آلوده کردن منابع آبی و خاکی هستند، این نقاط در بالا دست منابع آب شرب شهرها و روستاها قرار گرفته اند.

وی خاطر نشان کرد: انجام پروژه های عمرانی و خیرین در حوزه های ورزشی فرهنگی و … خوب است اما سلامت مردم شوخی بردار نیست و مردم باید آگاه شوند تا طرح تفکیک از مبدا در همه مناطق استان به خوبی اتفاق بیفتد.

امینی با تاکید بر اینکه سلامت مردم شوخی بردار نیست گفت: مردم باید از معضل پسماند آگاه شوند و تفکیک پسماند از مبدا را آموزش ببینند.

وی یادآور شد: سرانه تولید زباله در سطح استان نفری یک کیلو است.

اعتبارات شهرداری و دهیاری ها ضعیف است

علیرضا قاید امینی رییس شهرستان شهرکرد نیز در ادامه این نشست خاطر نشان کرد: 30 سال فرهنگسرا هارونی کلنگ زنی شده اما اقدامی صورت نگرفته است.

وی تصریح کرد: اعتبارات شهرداری و دهیاری ها ضعیف بوده که لازم است برای آن چاره ای اندیشیده شود.

زیرساخت های بهداشتی و عمرانی باید تقویت شود

جعفر عسگری حسنوند، نماینده شهرستان کوهرنگ در شورای اسلامی استان در ادامه این نشست اظهار کرد: در استان های صنعتی و نفت خیز درصدی از درآمد نفتی به پروژه های عمرانی آن استان اختصاص می یابد با توجه به اینکه استان هایی در بحث صنایع و سایر بخش ها از منابع آبی استان استفاده می کنند، باید درصدی از درآمد آن استان ها به چهارمحال و بختیاری تخصیص داده شود که این امر می تواند موجب ایجاد زیرساخت های بهداشتی، عمرانی و … در استان شود.

مطالبات مردم را تا نتیجه نهایی پیگیری می کنیم – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مطالبات مردم را تا نتیجه نهایی پیگیری می کنیم – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مطالبات مردم را تا نتیجه نهایی پیگیری می کنیم – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.