خوراکچی: تیم ملی فوتسال برای هر بازی سورپرایز دارد/ شاید با ژاپن فینال زودرس داشته باشیم

خوراکچی: تیم ملی فوتسال برای هر بازی سورپرایز دارد شاید با ژاپن فینال زودرس داشته باشیم

کارشناس فوتسال گفت: تیم ملی در جام ملت های فوتسال آسیا برای هر بازی سورپرایز دارد.

محمود خوراکچی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری cmsd، درباره نخستین دیدار تیم ملی فوتسال ایران در جام ملت های آسیا و برتری مقابل افغانستان در روز شکست ژاپن برابر قرقیزستان اظهار کرد: تمامی تیم هایی که به جام ملت های آسیا صعود کردند با تدارک خوبی راهی رقابت ها شدند تا بتوانند یکی از سهمیه های جام جهانی را کسب کنند. افغانستان هم اردو های درازمدت در کشور های اروپایی و آسیایی داشت و مجید مرتضایی سرمربی ایرانی این تیم برنامه های گسترده ای داشت. بازیکنان مدت زیادی در اختیار کادرفنی بودند.

مصدومیت لژیونرها کار را برای کادرفنی تیم ملی سخت کرد

وی ادامه داد: دیگر تیم های آسیایی هم با آمادگی خیلی خوب به مسابقات رسیدند و به دنبال غافلگیری رقبا بودند. نشانه آن هم برتری قرقیزستان مقابل ژاپن مدافع عنوان قهرمانی بود. دور قبلی مسابقات هم ژاپن بازی اول خود را به عربستان واگذار کرد. در این دوره از رقابت های جام ملت های آسیا منتظر نتایج غیرمنتظره دیگر هم باشیم. ایران همیشه یکی از مدعیان قهرمانی است و یکی از تیم های ابرقدرت دنیاست و سطح فوتسال ما بالاتر از آسیا بوده و هست. برای حضور در این دوره مسابقات مصدومیت چهار بازیکن لژیونر ما که در لالیگا بازی می کنند که رفع شد، اما در آستانه مسابقات سه بازیکن از این چهار بازیکن مصدوم شدند. درست است که همه بازیکنان ما با کیفیت هستند و می توانند جایگزین حسن طیبی، مسلم اولادقباد و سالار آقاپور شوند ولی کار برای کادرفنی سخت تر شد. البته کادرفنی متکی بر تفکرات و تجربیات خود است.  

بدشانسی ها فشار را بر تیم ملی بیشتر کرد

کارشناس فوتسال افزود: بدشانسی دیگری که تیم ملی فوتسال آورد تاخیر در پرواز به تایلند بود. 22 ساعت پرواز تا رسیدن تیم ملی به محل برگزاری مسابقات باعث شد که برنامه این تیم به هم بخورد. تیم هایی بودند که 10 روز پیش از شروع مسابقات در تایلند اردو زدند و تیم ملی 48 ساعت قبل از مسابقات اردو زد. بدشانسی ها زحمت کادرفنی را بیشتر می کند و فشار بیشتری را تحمل می کنند. افغانستان متفاوت تر از دوره قبلی مسابقات و تورنمنت کافا در مسابقات حاضر شد. 7 بازیکن تیم ملی افغانستان در لیگ برتر فوتسال ایران بازی می کنند. تفکر کادرفنی ایران برای بازی با افغانستان دنبال آمار و ارقام مسابقات و عناوین بهترین گلزن و برترین بازیکن مسابقات نبود. در نوع بازی تیم ملی کاملاً مشهود بود و همه نفرات برای تیم بازی می کردند.  

سرگروه شویم و ژاپن دوم در یک هشتم به هم می خوریم

خوراکچی خاطرنشان کرد: وحید شمسایی پیش از شروع جام ملت ها گفت که در هر بازی منتظر یک سورپریز باشید و این به معنای آن است در هر بازی باید اتفاق غیرمنتظره ای را شاهد باشیم. در مرحله حذفی هم قطعاً برنامه های ویژه ای داریم. باید آمادگی ذهنی رویارویی با هر حریفی را ایجاد کنیم. اتفاقات غیرمنتظره را هم به سود خود رقم بزنیم از جمله اینکه در مرحله یک هشتم نهایی با ژاپن روبه رو شویم تا فینالیست های دوره قبل فینال زودرسی را برابر هم داشته باشند. سرگروه شویم و ژاپن تیم دوم شود کار در مرحله یک هشتم نهایی برای هر هر دو تیم سخت خواهد شد. در دیدار با بحرین هم قطعا به شکست این تیم برابر کویت توجه نخواهیم کرد، چون همه رقبا انگیزه زیادی دارند تا ایران را متوقف کنند.  

خوراکچی: تیم ملی فوتسال برای هر بازی سورپرایز دارد/ شاید با ژاپن فینال زودرس داشته باشیم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خوراکچی: تیم ملی فوتسال برای هر بازی سورپرایز دارد/ شاید با ژاپن فینال زودرس داشته باشیم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خوراکچی: تیم ملی فوتسال برای هر بازی سورپرایز دارد/ شاید با ژاپن فینال زودرس داشته باشیم"، کلیک کنید.