تقدیر امیرعبداللهیان از نقش الجزایر در راستای کمک به توقف نسل کشی رژیم صهیونیستی در غزه

تقدیر امیرعبداللهیان از نقش الجزایر در راستای کمک به توقف نسل کشی رژیم صهیونیستی در غزه

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه رایزنی های دیپلماتیک خود در نیویورک، با «احمد عطاف» وزیر امور خارجه الجزایر دیدار و در خصوص آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی و روابط دوجانبه گفتگو و تبادل نظر کرد.

به گزارش cmsd، حسین امیرعبداللهیان ضمن قدردانی از میزبانی گرم الجزایر از رییس جمهور ایران در خلال سفر به این کشور به منظور شرکت در نشست سران اوپک گازی و دیدارهای دوجانبه، خواستار افزایش رایزنی ها و تقویت همکاری ها در راستای استقرار و تثبیت امنیت در منطقه شد.

وی از نقش الجزایر در راستای کمک به توقف نسل کشی رژیم صهیونیستی در غزه و همچنین ارایه قطعنامه عضویت فلسطین در سازمان ملل متحد قدردانی کرد و رای غیرمسیولانه و غیرسازنده آمریکا در وتوی قطعنامه مزبور را به شدت محکوم کرد.

رییس دستگاه سیاست خارجی کشورمان همچنین بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ارتقای روابط دو کشور در تمامی سطوح سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و همچنین اجرایی شدن توافقات فی مابین تاکید داشت.

احمد عطاف، وزیر امور خارجه الجزایر نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، بر اهمیت گسترش روابط کشورش با جمهوری اسلامی ایران در تمامی سطوح سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تاکید کرد.

وی همچنین از نقش رییس جمهور کشورمان در نشست سران اوپک گازی و رایزنی های سیاسی قدردانی کرد و آن را نشان از وضعیت روابط ممتاز دو جانبه دانست.

وزیر امور خارجه الجزایر ضمن تشکر از تلاش های دیپلماتیک کشورمان برای توقف جنگ علیه غزه، گفت: قضیه فلسطین برای الجزایر از اولویت بسیاری برخوردار است و ما به تلاش های خود برای پایان جنگ علیه غزه ادامه خواهیم داد.

طرفین در پایان مجددا خواستار افزایش روابط در تمامی سطوح سیاسی، فرهنگی و اقتصادی شدند و بر لزوم پیگیری اجرایی شدن توافقات تاکید کردند.

پایان خبر cmsd

تقدیر امیرعبداللهیان از نقش الجزایر در راستای کمک به توقف نسل کشی رژیم صهیونیستی در غزه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تقدیر امیرعبداللهیان از نقش الجزایر در راستای کمک به توقف نسل کشی رژیم صهیونیستی در غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تقدیر امیرعبداللهیان از نقش الجزایر در راستای کمک به توقف نسل کشی رژیم صهیونیستی در غزه"، کلیک کنید.