10هزار حادثه دیده در پی سیل و آبگرفتگی استان های جنوبی کشور/ ادامه امدادرسانی در 4 استان

10هزار حادثه دیده در پی سیل و آبگرفتگی استان های جنوبی کشور/ ادامه امدادرسانی در 4 استان

رییس سازمان امدادونجات هلال احمر با اشاره به تداوم عملیات امدادرسانی در 4 استان سیل زده کشور گفت: امدادگران این جمعیت در 4 روز گذشته به بیش از 10 هزار نفر از هموطنان حادثه دیده خدمات رسانی کردند.

به گزارش cmsd؛ محمودی – رییس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر، گفت: از 27 فروردین تا ساعت 5:30 صبح امروز 31 فروردین، استان های بوشهر، خراسان رضوی و جنوبی، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، هرمزگان و یزد دچار سیل و آبگرفتگی شده و به دریافت خدمات امدادی نیاز پیدا کردند.

وی ادامه داد: در این مدت با انجام 85 مورد عملیات امدادی، به 10 هزار و 637 نفر امدادرسانی شد، 1251 نفر اسکان اضطراری یافتند و 193 نفر نیز به مناطق امن منتقل شدند.

محمودی با اشاره به این که 262 تیم عملیاتی شامل 1051 امدادگر در عملیات امداد در سیل و آبگرفتگی مناطق جنوبی کشور مشارکت داشتند، افزود: با همکاری و تلاش امدادگران، تخلیه آب از 132 واحد مسکونی انجام و 3 اردوگاه اسکان اضطراری نیز در شهرستان جاسک با 80 دستگاه چادر، برای اسکان افراد متاثر از سیل، برپا شد.

به گفته محمودی، علاوه بر توزیع چادر امدادی، پتو، موکت، نایلون و … در میان حادثه دیدگان، 1534 بسته غذایی نیز توزیع شد.

بنابر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، عملیات امدادرسانی در 4 استان سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان و هرمزگان ادامه دارد.

پایان خبر cmsd

10هزار حادثه دیده در پی سیل و آبگرفتگی استان های جنوبی کشور/ ادامه امدادرسانی در 4 استان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "10هزار حادثه دیده در پی سیل و آبگرفتگی استان های جنوبی کشور/ ادامه امدادرسانی در 4 استان" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "10هزار حادثه دیده در پی سیل و آبگرفتگی استان های جنوبی کشور/ ادامه امدادرسانی در 4 استان"، کلیک کنید.