گوترش: خاورمیانه در لبه پرتگاه قرار دارد/ حملات اسراییل به غزه «جهنم» ایجاد کرده است

گوترش: خاورمیانه در لبه پرتگاه قرار دارد/ حملات اسراییل به غزه «جهنم» ایجاد کرده است

دبیرکل سازمان ملل امروز (پنج شنبه) در سخنانی تاکید کرد که زمان پایان دادن به این چرخه انتقام خونین فرا رسیده است و پایان دادن به خصومت ها در غزه، تنش های گسترده در «خاورمیانه» را خنثی خواهد کرد.

به گزارش cmsd، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل گفت: خاورمیانه در لبه پرتگاه قرار دارد و زمان پایان دادن به این چرخه انتقام خونین فرا رسیده است. پایان دادن به خصومت ها در غزه تنش های گسترده در خاورمیانه را خنثی خواهد کرد. عملیات نظامی اسراییل در غزه که 7 ماه است ادامه دارد، جهنمی ایجاد کرده است.

گوترش افزود: یونیسف از کشته شدن 13900 کودک فلسطینی در حملات هولناک و کورکورانه در غزه خبر داده است. محدودیت های اسراییل ارایه و تامین خدمات و کمک ها به نیازمندان در نوار غزه را پیچیده می کند. اسراییل اخیرا بیش از 40 درصد درخواست های سازمان ملل برای ارسال کمک به نوار غزه را رد کرده است.

دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد: امدادگران به طرز وحشتناکی در نوار غزه کشته می شوند و من خواستار تحقیق درباره این رویدادها هستم. تیم های بشردوستانه به تنهایی نمی توانند به بحران در نوار غزه رسیدگی کنند.

گوترش همچنین با اشاره به کرانه باختری گفت: یک رویکرد جامع برای آرامش باید اتخاذ شود که شامل کرانه باختری اشغالی شود. سال گذشته شاهد بالاترین میزان حملات شهرک نشینان به فلسطینیان در کرانه باختری بودیم. از اسراییل می خواهم به این سطح بی سابقه خشونت شهرک نشینان علیه فلسطینی ها پایان دهد.

گوترش تاکید کرد که رژیم صهیونیستی و جامعه بین المللی باید محیطی را برای ایجاد یک دولت فلسطینی که قادر به کارکرد موثر باشد، فراهم کنند.

گوترش در ادامه سخنانش گفت که تلاش هایی در راستای تنش زدایی باید شامل وضعیت ملتهب جنوب لبنان هم باشد. او ادامه داد: تلاش هایی در راستای تنش زدایی باید ایمنی دریانوردی در دریای سرخ را هم تضمین کند.
آنتونیو گوترش حملات در دریای سرخ را «تهدیدی برای امنیت ناوبری و زنجیره تامین» دانست و گفت این «تهدیدی برای وقوع یک درگیری بین المللی است.»
دبیرکل سازمان ملل متحده همچنین تاکید کرد که «ناکامی در پیشرفت به سوی راه حل 2دولتی، هم اسراییلی ها و هم فلسطینی ها را مجبور می کند که در معرض خطر دایمی خشونت زندگی کنند.»

او با اشاره به اینکه نزدیک به 250 امدادگر از 7 اکتبر 2023 در غزه کشته شده اند، خواستار تحقیقات کامل در مورد این مرگ های غم انگیز شد.

پایان خبر cmsd

گوترش: خاورمیانه در لبه پرتگاه قرار دارد/ حملات اسراییل به غزه «جهنم» ایجاد کرده است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گوترش: خاورمیانه در لبه پرتگاه قرار دارد/ حملات اسراییل به غزه «جهنم» ایجاد کرده است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گوترش: خاورمیانه در لبه پرتگاه قرار دارد/ حملات اسراییل به غزه «جهنم» ایجاد کرده است"، کلیک کنید.