تلویزیون دستمزد نجومی می دهد؟

تلویزیون دستمزد نجومی می دهد؟

آفتاب نیوز :

دو هفته پیش بود که خبر تولید فصل هفتم «پایتخت» به نقل از رییس سیمافیلم منتشر شد، به دنبال آن صحبت هایی درباره دریافت دستمزد های زیاد برای حضور در این سریال پرمخاطب به گوش رسید، اما سلیم غفوری، قایم مقام سیما عنوان کرده که بازگشت بازیگران چهره با دستمزد های کلان پذیرفته نیست، اما تلویزیون پذیرای بازیگران است و دستمزد های نجومی اصلاح خواهد شد.

سلیم غفوری؛ قایم مقام سیما که پیش از این به عنوان مدیر شبکه های مستند و افق سیما بوده، در توضیح بیشتر اصلاح دستمزد های نجومی یادآور می شود: «فرایند آن در حال انجام است. طبعاً چهره ها برای حضور در سریال، میهمان شدن در تلویزیون، اجرا و به انحاء و گونه های دیگر دستمزد هایی را طلب می کنند. البته این اتفاق فقط مختص به تلویزیون نیست بلکه در فضا های رسانه ای دیگر هم اتفاق می افتد. متاسفانه در خلال صحبت هایم به آن اشاره کردم که پلتفرم ها فضای دستمزدی را به شدت تغییر دادند. به هر حال اگر قرار باشد این یک بام و دو هوایی ها و دستمزد های عجیب و غریب کاملاً اصلاح شوند نیازمند همگرایی بین تلویزیون، سینما و پلتفرم هاست. اگر این همگرایی کامل شکل نگیرد کنترل شرایط حتماً پیچیده و سخت خواهد بود و این فرایند حتماً دنبال خواهد شد.»

غفوری درباره سریال «پایتخت» توضیح می دهد:چند کار طنز در دست تولید است. این آثار نمایشی برای آنتن تابستان پیش بینی شده است که ازجمله آن می توان به سریال «بدل» علی مسعودی (علی مشهدی) اشاره کرد و به تدریج نام سریال های بعدی را اطلاع رسانی خواهند کرد. «پایتخت» در حال گفتگو هستند طبعاً به طرح و فیلمنامه خوب و جذابی برسند حتماً امسال در دستور کار قرار می گیرد. این روز ها دفتر فیلمنامه کار های جدید در حوزه طنز طراحی می کند. وی در ادامه از تغییرات شیوه سریال سازی صحبت کرده، وی عنوان کرده که در سال 1402 تغییر در شیوه سریال سازی یعنی دفتر فیلمنامه شکل گرفته و بنابر این شد تا فیلمنامه ای تکمیل نشود؛ وارد تولید نشود.

به گفته غفوری بیش از 130فیلمنامه در مراحل مختلف وجود دارد و در سیمافیلم تعداد زیادی سریال در مراحل مختلف پیش تولید، تولید و پس تولید قرار دارد و این ها نویدبخش فضای خوبی امسال است.

سریال «موسی» امسال به تولید نمی رسد

از دیگر سریال هایی که غفوری به آن اشاره کرده، سریال «موسی (ع)» ابراهیم حاتمی کیاست که درباره اش توضیح می دهد: این سریال شایدامسال به تولید اصلی نرسد. وی ادامه می دهد: در حال حاضر سریال «موسی (ع)» در مرحله پیش تولید است، تست ها را از عوامل و بازیگران و دست اندرکاران می گیرند. سریال «حضرت موسی (ع)» با یک سیستم نوآوری جدید تولید می شود باید تجهیزات آن تامین و وارد کشور شود، شاید امسال به تولید اصلی نرسد، اما فرایند آن دنبال می شود.»

تلویزیون دستمزد نجومی می دهد؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تلویزیون دستمزد نجومی می دهد؟" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تلویزیون دستمزد نجومی می دهد؟"، کلیک کنید.