نگهداری از موتور گیرلس چگونه است؟ – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی خبرگزاری cmsd، شاید با خودتان فکر کنید که خرید موتور گیرلس تنها کاری است که باید برای استفاده از آن انجام دهید؛ اما باید گفت که پس از خرید نیز باید به نگهداری از این موتور توجه ویژه داشته باشید. این موتور فوق العاده کاربردی در هر جایی قابل استفاده است؛ اما درصورتی که به شکل درستی از آن نگهداری نکنید، امکان آسیب رسیدن به آن وجود خواهد داشت.

پیشنهادی که برای شما داریم این است که حتماً قبل از خرید موتورهای گیرلس، نکاتی که برای نگهداری از آن ها وجود دارد را مطالعه کنید. در این صورت دقیق تر نسبت به خرید آن اقدام خواهید کرد. همراه ما باشید تا در ادامه این مطلب آموزشی به طورکامل و اساسی این نکات را باهم بررسی کنیم.

سرویس موتور گیربکسی راحت تر است یا موتورهای گیرلس؟

سوالی که بسیاری از کاربران در رابطه با موتور گیربکسی و موتور گیرلس ماتو درایو پرسیده اند این است که سرویس کدام یک از این موتورها راحت تر است؟ باید گفت که سرویس موتورهای گیربکسی ساده اما زمان بر است. باید این موتورها را همیشه روغن کاری کرده و از چرخ دنده های آن مراقبت کنید.

چنین کاری برای موتورهای گیرلس نیازی نیست؛ اما درصورت خراب شدن آن ها باید متخصصان حرفه ای و کارکشته موتور را تعمیر کنند. به همین دلیل است که باید در نگهداری از این موتور کوشا باشید.

نگهداری از موتور گیرلس و نکات آن

نگهداری از موتور گیرلس چگونه است؟

نکته ای بسیار مهم که باید قبل از خرید موتور گیرلس ماتو درایو بررسی کنید، نحوه نگهداری از این موتور است. شاید با خودتان فکر کنید که نگهداری از این موتور کار سختی است؛ اما به این شکل نیست. تنها با درنظرگرفتن چندین نکته مهم، این موتور سال های سال به بهترین شکل برای شما کار خواهد کرد. مهم ترین این نکات عبارت اند از:

خرید توان مناسب موتور

موضوعی بسیار مهم که در نگهداری از موتور گیرلس ماتو درایو بیشترین اهمیت را دارد، خرید توانی مناسب از این موتور است. در صورتی که مدل های مختلف این موتور را بررسی کرده باشید، متوجه شده اید که توان هرکدام متفاوت است.

این توان براساس کیلووات یا همان KW اندازه گیری شده و به معیارهای مختلفی بستگی دارد. اگر توان موتور شما از انتظاراتی که دارید کمتر باشد، به موتور فشار آمده و هزینه های تعمیر آن بسیار گزاف خواهد بود.

نگهداری به دور از آلودگی ها و شرایط سخت

نکته دیگری که شما را در خرید و استفاده از موتور گیرلس کمک می کند، نگهداری از این موتور در شرایط مناسب و به دوراز آلودگی است. با بررسی موتورهای گیرلس به این نتیجه رسیده اند که درصورت وجود گازهای صنعتی یا ذرات جامد در هوا، این موتور دچار مشکل می شود.

همچنین درصورتی که این موتور را در شرایطی مانند خوردگی نمک و اسیدها، مواد شیمیایی نگهداری کنید نیز مشکلات زیادی برای آن رخ خواهد داد. به همین دلیل بهتر است موتور را در شرایطی ایده آل و به دوراز هرکدام این موارد نصب کنید.

دمای مناسب محل نگهداری

اگر به دنبال این هستید که به بهترین شکل از موتور گیرلس ماتو درایو خود نگهداری کنید، باید این نکته را در نظر داشته باشید که این موتور باید در دمایی مناسب قرار بگیرد. اگر دما بیش از اندازه گرم یا سرد باشد، موتور به درستی عمل نخواهد کرد.

به طور معمول باید موتورخانه یا چاه آسانسور دمایی بین 60 تا -20 درجه سانتی گراد داشته باشد. برای بهینه کردن این دما می توانید از فن های تهویه هوا کمک بگیرید. این فن ها هوای محیط را برای موتور بهینه کرده و از آسیب دیدن عملکرد آن نیز جلوگیری می کنند.

مرطوب نبودن محل نصب موتور

مرطوب نبودن محل نگهداری و نصب موتور گیرلس ماتو درایو از دیگر نکاتی است که باید برای نگهداری از این موتور در نظر داشته باشید. این موتور فوق العاده کاربردی باید در محلی مناسب نگهداری شود تا آسیبی نبیند.

به طور مثال، رطوبت این محل باید بسیار کم باشد. درصورتی که رطوبت موتورخانه یا چاله آسانسور بیش از اندازه باشد، بخش های مختلف موتور آسیب می بیند. ساختار اصلی این موتور به شکل الکترومکانیکی بوده و درصورتی که رطوبت زیادی به آن وارد شود، دچار آسیب های بسیار تخریب کننده خواهد شد.

نصب سریع پس از خرید موتور

موضوعی که شاید بسیاری از افراد برای خرید و استفاده از موتور گیرلس به آن توجه نکنند این است که موتور را خریداری کرده و پس از چندین ماه آن را نصب می کنند. باید این نکته را بدانید که نباید بین خرید موتور و نصب آن بیش از 1 سال فاصله باشد.

دلیلی مهم نیز برای این نکته وجود دارد. ازآنجایی که این موتور به شکل الکتریکی کار می کند، نباید خاک بخورد. همچنین پس از مدتی کارنکردن قطعات الکتریکی امکان آسیب به آن ها و عدم روشن شدن موتور نیز وجود خواهد داشت. پس بهتر است تنها زمانی موتور را خریداری کنید که قصد نصب آن را دارید.

بررسی موتور قبل از نصب

آخرین نکته ای که می خواهیم برای نصب موتور گیرلس و نگهداری از آن به شما ارایه دهیم، بررسی موتور قبل از نصب است. درصورتی که مدت زمان زیادی این موتور را خریداری کرده و آن را انبار کرده اید، باید قبل از نصب عملکرد موتور و ترمزهای آن را بررسی کنید.

این امکان وجود دارد که موتور به دلیل انبارشدن، به درستی عمل نکند. همچنین امکان اسکید شدن فک های ترمزی آن نیز وجود دارد. برای چک کردن این موتور بهتر است فلکه کششی موتور را با دستان خود چرخانده و به صدای بلبرینگ های آن توجه کنید. اگر فلکه به راحتی حرکت کرد و فک های ترمز اکسید نشده بود، می توانید با خیالی راحت این موتور را نصب کنید.

سفارش انواع موتور گیرلس از آریا تریدینگ

نگهداری از موتور گیرلس چگونه است؟

روش های مختلفی برای خرید و استفاده از موتور گیرلس وجود دارد. یکی از بهترین این روش ها سفارش این موتور به شرکت بازرگانی آریا است. بازرگانی آریا یکی از بزرگ ترین واردکنندگان قطعات آسانسور در ایران به حساب می آیند که نزدیک به 13 سال در این زمینه فعالیت می کند. قیمت محصولات این شرکت به دلیل حذف واسطه ها بسیار مقرون به صرفه و مناسب است.

جمع بندی

به احتمال زیاد با موتور گیرلس آشنایی دارید. این موتورهای فوق العاده کاربردی از آن دست موتورها هستند که به شکلی فوق العاده ایمن و بهینه عمل کرده و نیازمند سرویس و نگهداری خاصی نیستند. بااین حال بهتر است زمان استفاده از این موتور به برخی از نکات توجه داشته باشید.

به طور مثال، باید موتور را پس از خریدن نصب کرده و این کار را قبل از یک سال انجام دهید تا موتور آسیب نبیند. مهم ترین نکاتی که برای نگهداری از این موتور وجود داشت را در این مطلب باهم بررسی کردیم. برای خرید این موتور نیز کافی است سفارش خود را در بازرگانی آریا ثبت کنید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری cmsd در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نگهداری از موتور گیرلس چگونه است؟ – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نگهداری از موتور گیرلس چگونه است؟ – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نگهداری از موتور گیرلس چگونه است؟ – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.