دلایل عدم تجاری سازی کیت های برپایه DNA بررسی شد

دلایل عدم تجاری سازی کیت های برپایه DNA بررسی شد

مدیرعامل شرکت دانش بنیان ایرانی تولیدکننده کیت های تخصصی تشخیص دهنده تقلب های موادغذایی برپایه DNA گفت: شرایط اقتصادی، شرایط نظارتی و سیاست های کلان و قوانین سخت گیرانه باعث عدم تجاری سازی این کیت ها در کشور شد.

حسام شعبانی، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان فعال در زمینه تولید محصولات آزمایشگاهی تشخیص تقلب های غذایی و محصولات ژنتیکی دستکاری شده از طریق DNA، به خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری cmsd، درباره محصولات تولید شده در این شرکت توضیح داد: درحال حاضر، این شرکت، تنها شرکت دارنده مجوز آزمایشگاه های تشخیص برنج تقلبی داخلی و وارداتی با عنوان «ژنوتایپینگ» یا روش تشخیص اصالت برنج از طریق انگشت نگاری در جهان است. 

وی به آخرین دستاورد این شرکت دانش بنیان در حوزه تولید کیت های تخصصی تشخیص تقلب مواد غذایی برپایه DNA، اشاره کرد و گفت: خط تولید کیت های تشخیص تقلب موادغذایی، توسط متخصصان این شرکت با هدف استفاده گسترده در کارخانه های تولیدکننده موادغذایی، راه اندازی شد. 

وی در همین راستا افزود: اما به دلایل گوناگون، ازجمله شرایط اقتصادی، شرایط نظارتی و سیاست های کلان، این کیت ها در کشور رواج پیدا نکرد. 

شعبانی درباره تولید کیت های عفونی پزشکی برای انسان توسط این شرکت توضیح داد: بعد از توقف تولید کیت های تشخیص تقلب های غذایی براساس دی ان ای، به دنبال کیت های عفونی پزشکی انسانی رفتیم. 

این فناورحوزه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، توضیحات بیشتری درباره کیت های تشخیص تقلب غذایی برپایه DNA ارایه کرد و گفت: نوع دی ان اِی، براساس کلیدواژه هایی که برای هر موجود زنده ای دارد برای تشخیص موادغذایی به کار می آید.

وی افزود: برای نمونه، جهت تشخیص تقلب های غذایی در سوسیس و کالباس از دی ان ای حیوان خوک، استفاده می شود.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به عدم تجاری سازی این کیت های تشخیص دهنده تقلب های موادغذایی افزود: به دلایل بسیاری از جمله عدم توجه به کیفیت در کشور ما، مشکلات ارزی و برخی قوانین سخت گیرانه، رقابت سالم و درستی برای تجاری سازی کیت های تشخیص دهنده برپایه دی ان ای داخلی شکل نگرفت.

دلایل عدم تجاری سازی کیت های برپایه DNA بررسی شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دلایل عدم تجاری سازی کیت های برپایه DNA بررسی شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دلایل عدم تجاری سازی کیت های برپایه DNA بررسی شد"، کلیک کنید.