سالیوان: واشنگتن تحریم های جدید علیه ایران وضع می کند

سالیوان: واشنگتن تحریم های جدید علیه ایران وضع می کند

مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که کشورش طی روزهای آتی تحریم های جدید علیه ایران وضع خواهد کرد.

به گزارش cmsd، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که واشنگتن طی روزهای آتی تحریم های جدیدی علیه ایران وضع خواهد کرد.

طبق گزارش رویترز،وی گفت: این تحریم ها برنامه موشکی، پهپادی ونهادهای حامی سپاه و وزارت دفاع ایران را شامل می شود.

سالیوان خاطرنشان کرد: توقع داریم شرکا و هم پیمانانمان نیز از طرف خود تحریم هایی علیه ایران وضع کنند.

این مقام آمریکایی همچنین گفت:به تقویت پدافند هوایی و موشکی خود در خاورمیانه به منظور مقابله با قدرت موشکی و پهپادی ایران ادامه می دهیم.

وبگاه خبری آکسیوس نیز روز سه شنبه به نقل از یک مقام آمریکایی درباره حمله رژیم صهیونیستی به ایران گزارش کرد: ارزیابی ما این است که ایران به هر حمله بزرگ و اعلام شده اسراییل به خاک خود پاسخ خواهد داد.

همچنین یک مقام آمریکایی به شبکه خبری الجزیره گفت: ما از اسراییلی ها می خواهیم که به پیامدهای استراتژیک حمله به ایران فکر کنند.

تلویزیون رژیم صهیونیستی هم به نقل از یک منبع آگاه گزارش کرد وزیران کابینه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی از وی خواستند در پاسخ به حمله ایران درنگ کند و منتظر تشکیل ایتلافی در منطقه علیه ایران باشد.

این منبع گفت فشارهای بین المللی زیادی بر رژیم صهیونیستی اعمال می شود تا از پاسخ به ایران جلوگیری شود.

منبع مذکور در ادامه اعلام کرد: ابتکاری برای اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران به عنوان جایگزینی برای پاسخ اسراییل مطرح شده است.

ایران، شامگاه شنبه، عملیات «وعده صادق» را علیه رژیم صهیونیستی و در پاسخ به اقدام متجاوزانه رژیم صهیونیستی علیه ساختمان کنسولگری ایران در دمشق اجرا کرد. ایران این حمله را حق مشروع خود برای پاسخ به اقدامات متجاوزانه علیه منافع خود و در چارچوب منشور 51 سازمان ملل دانسته است.

«سرلشکر محمد باقری» رییس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هشدار داده «چنانچه رژیم صهیونیستی اقدامی علیه جمهوری اسلامی چه در خاک ما و چه در مراکز متعلق به ما در کشور سوریه و جای دیگری انجام دهد، عملیات بزرگتری انجام خواهد شد».

پایان خبر cmsd

سالیوان: واشنگتن تحریم های جدید علیه ایران وضع می کند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سالیوان: واشنگتن تحریم های جدید علیه ایران وضع می کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سالیوان: واشنگتن تحریم های جدید علیه ایران وضع می کند"، کلیک کنید.