تغییر نام 17 معبر شهر تهران

در صحن شورا تصویب شد

تغییر نام 17 معبر شهر تهران

اعضای شورای اسلامی شهر تهران با تغییر نام 17 معبر از معابر شهر تهران موافقت کردند.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری cmsd، نرگس معدنی پور، رییس کمیسیون نامگذاری و تغییر نام معابر و اماکن عمومی شهر تهران در جریان دویست و بیست و هشتمین جلسه این شورا در تشریح مصوبات  سی امین جلسه رسمی کمیسیون متبوع خود گفت: در این جلسه 20 عنوان تغییر نام به تایید اعضای کمیسیون رسید که این تغییر نام ها در مناطق 5، 8، 11، 12، 15، 17،18 20 و 21 بوده است.

 

وی گفت: خیابان زیتون واقع در منطقه 5 ، بزرگراه شهید ستاری شمال به نام شهید محمد یوسف سلیمانی تغییر نام یافت. این شهید بزرگوار با درجه سرتیپی در سال 1399 بر اثر جراحات وارده از دوران جنگ تحمیلی به شهادت رسید.

 

معدنی پور افزود: کوچه شاهد 2 واقع در منطقه 5، سیمون بولیوار، بلوار غربی حصارک، خیابان شاهد به نام شهید احمد اسدی نیا(با حفظ شماره) تغییر نام یافت. این شهید بزرگوار با درجه سرتیپی در سال 1364 در چنگوله به شهادت رسید.

 

این عضو شورای شهر مطرح کرد: کوچه افشار واقع در منطقه 6 تهران، بلوار کشاورز، خیابان عبدالله زاده به نام شهید محمدرضا قلی زاده آذربایجانی تغییر نام یافت. این شهید بزرگوار به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت و جانباز شیمایی شد و سرانجام در سال 1374 به شهادت رسید.

 

معدنی پور تصریح کرد: یک بوستان فاقد نامی واقع در منطقه 8 تهران، میدان امام رضا(ع)، خیابان شهید حیدری، بعد از مسجد صاحب الزمان(عج) به نام شهید حامد ضابط نامگذاری شد. این شهید بزرگوار از کارکنان گروهان ضربت سرکلانتری چهارم بود که در سال 1399 هنگام ماموریت به شهادت رسید.

 

وی تاکید کرد: کوچه نورمحمدی واقع در منطقه 8 تهران، نارمک، خیابان شهید ثانی، خیابان شهید گلدار به نام شهید غلامرضا اسماعیلی تغییر نام یافت. این شهید بزرگوار به عنوان نیروی سپاه پاسداران در جبهه حضور یافت و سرانجام در سال 1367 در اسلام آباد غرب به شهادت رسید.

 

معدنی پور ادامه داد: فواصل میادین 53_54 و 55 واقع در منطقه 8 تهران، حدفاصل بزرگراه شهید سلیمانی تا خیابان شهید مهرانپور به نام شهید محمدحسن پارساکیان نامگذاری شد. این شهید بزرگوار به عنوان نیروی سپاه پاسداران در جبهه حضور یافت و سرانجام در سال 1399 بر اثر جراحات وارده از جنگ به شهادت رسید.

 

رییس کمیسیون نامگذاری معابر افزود: کوچه جاوید واقع در منطقه 11 تهران، خیابان پاستور شرقی به نام خدمت با درخواست مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری تغییر نام یافت. 

 

وی گفت: کوچه شیری واقع در منطقه 11 تهران، واقع در خیابان امام خمینی (ره)، اسکندری جنوبی به نام شهید علی افشار تغییر نام یافت. این شهید بزرگوار که به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت سرانجام در سال 1363 در دشت هلاله به شهادت رسید.

 

معدنی پور بیان کرد: کوچه جودت واقع در منطقه12 تهران، میدان شهدا، خیابان مجاهدین اسلام به نام شهیدان علی و حمید صفاری تغییر نام یافت. این شهیدان بزرگوار که به عنوان سرباز ارتش و بسیجی در جبهه حضور یافتند در سال 1361 و 1366 به شهادت رسیدند.

 

این عضو شورای شهر گفت: کوچه روحانی واقع در منطقه 15 تهران، خیابان خاوران ، خیابان شهیدان قاسمی به نام شهید حسین گشاده رو تغییر نام یافت. این شهید بزرگوار که به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت در سال 1365 در مهران به شهادت رسید.

 

وی افزود: کوچه روشن سوم واقع در منطقه 17 تهران، حدفاصل میدان ابوذر و خیابان شهید قربانی به نام شهید عین اله جوادزاده تغییر نام یافت. این شهید بزرگوار در سال 1359 در شهر پیرانشهر به شهادت رسید و جاویدالاثر شد.

 

معدنی پور ادامه داد: کوچه سعدی واقع در منطقه 18 تهران، شهرک سینا حدفاصل شهید فرهنگیان و شهید جهانگیری به نام شهید یوسف عباس پور تغییر نام یافت. این شهید بزرگوار که به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت در سال 1364 در سلیمانیه عراق به شهادت رسید.

 

رییس کمیسیون نامگذاری شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد: کوچه سجادی اول واقع در منطقه 18 تهران،45 متری زرند، کوی فردوس به نام شهید گل محمد محمدیان تغییر نام یافت. این شهید بزرگوار که به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت در سال 1341 بر اثر عوارض ناشی از جانبازی به شهادت رسید.

 

وی افزود: خیابان سیزدهم واقع در منطقه 20 تهران، شهرری، خیابان فداییان اسلام، بلوار بسیج، حدفاصل پل سیمان و اداره گذرنامه به نام شهید احمد گودرزی تغییر نام یافت. این شهید بزرگوار که سرهنگ سپاه پاسداران بود و به عنوان مدافع حرم در سوریه حضور یافت در سال 1394 در حلب به شهادت رسید.

 

معدنی پور گفت: کوچه اول واقع در منطقه 20 تهران، شهرری ، خیابان شهید رجایی، خیابان شهید رجبی به نام شهید اصغر رجبی درویش بقال تغییر نام یافت. این شهید بزرگوار که به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت در سال 1367 در شلمچه به شهادت رسید.

 

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: یک کوچه فاقد نام در منطقه 20 تهران، شهرری، خیابان شهید احمد غلامی به نام شهید هادی حسن آبادی نامگذاری شد. این شهید بزرگوار که به عنوان سرباز وظیفه یگان ویژه ناجا خدمت می کرد در سال 1376 در نایباد به شهادت رسید.

 

وی افزود: کوچه سوم واقع در منطقه 20 تهران،شهرری، دولت آباد، خیابان شهید ملت دوست به نام شهیدان مهدی و علی اکبر نظری تغییر نام یافت. این شهیدان بزرگوار که به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافتند در سال 1362 در فکه به شهادت رسیدند.

 

معدنی پور گفت: کوچه سی و هفتم واقع در منطقه 20 تهران، شهرری، دولت آباد، خیابان شهید اردستانی به نام شهدان فرهنگ و فرهاد صابر تغییر نام یافت. این شهیدان بزرگوار که به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافتند در سال 1362 در پنجوین عراق ودیگری در سال 1393 براثر جراحات وارده به شهادت رسیدند.

 

وی ادامه داد: بوستان بانوان جدیدالاحداث واقع در منطقه 21 تهران، بزرگراه شهیدلشگری غرب به شرق، شهرک استقلال، بلوار عبیدی به درخواست کمیسیون نامگذاری شورای اسلامی شهر تهران به نام بانو گوهرشاد نامگذاری شد.

 

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: کوچه گل سرخ واقع در منطقه 21 تهران، وردآورد، خیابان ولیعصر(ع) به نام شهید محمدعلی رضایی تغییر نام یافت. این شهید بزرگوار که به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت در سال 1365 در مهران به شهادت رسید.

 

شایان ذکر است که نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر تهران در پایان 17 مورد از تغییر نام های صورت گرفته را به تصویب رساندند.

تغییر نام 17 معبر شهر تهران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تغییر نام 17 معبر شهر تهران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تغییر نام 17 معبر شهر تهران"، کلیک کنید.