103 مدرسه در استان بوشهر تکمیل و به بهره برداری رسید – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

103 مدرسه در استان بوشهر تکمیل و به بهره برداری رسید - خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار cmsd، ابراهیم احمدی دوشنبه شب در نشست شورای اداری تنگستان عنوان داشت: در ششم ماه دوم سال گذشته در اداره کل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر یک سند چشم اندازه تنظیم شده که در کجا باید مدرسه ساخته شود و سه پارامتر به صورت کاملاً میدانی و علمی مورد بررسی قرار گرفته است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر افزود: آمار متولدین 1401 از اداره ثبت احوال استان بوشهر دریافت شد تا بدانیم تا سال 1406 چند کلاس درس و در کجا لازم داریم که کارها را به صورت اصولی و دقیق در بعد نوسازی مدارس انجام گیرد.

وی تصریح کرد: بر اساس آمار ضریب جمعیتی و مهاجرت در بعضی از شهرستان های استان به عدد هزار و 804 کلاس درس تا سال 1406 رسیدیم که نیاز است بر اساس آن در سطح استان بوشهر کلاس ساخته شود.

وی ادامه داد: بر اساس مطالعات انجام شده در یکی از مناطق آموزشی در استان تا سال 1406 نیاز نیست حتی یک کلاس درس هم در آنجا ساخته شود.

احمدی یاد آور شد: سه محل در استان به عنوان محل بحرانی در این مطالعه بیرون آمده است که شهرستان های بوشهر، تنگستان و دشتستان است و باید به صورت ویژه نسبت به مناطق دیگر استان توجه به آنها شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر اضافه کرد: برای احداث تکمیل و مورد بهره برداری 25 مدرسه در چهار شهرستان جنوبی استان در سال گذشته 195 میلیارد تومان از نفت اعتبار دریافت شد.

وی افزود: در شهر بوشهر 8 مدرسه در حال احداث است که بتوانیم کمبود مدارس در این شهرستان را برطرف و جبران کنیم.

احمدی خاطرنشان کرد: در تنگستان در امر احداث مدارس در اعتبارات تملک دارایی سال 1402 اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان اختصاص داده شده بود که در اعتبارات سطح استان اعتبارات نوسازی مدارس بیش از 120 درصد رشد داشته است.

احمدی اضافه کرد: تعداد پروژه هایی در حال انجام جهت مناقصه تعداد قابل توجهی است و در طی 2 سال گذشته 103 مدرسه تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر افزود: در حال انجام یک قرار داد هزار میلیارد تومان جهت احداث مدارس در سطح استان بوشهر با مرکز کشور هستیم. که بتوانیم با تخصیص و تامین این اعتبار حجم عظیمی از مدارس در سطح استان را به سرانجام رسانیده شود.

وی اضافه کرد: در حال مبادله موافقت نامه هستیم که ایده آن توسط فرماندار تنگستان در سطح شهرستان های استان انجام شده و امروز شاهد آن هستیم که در سطح ملی مبادله می شود.

احمدی ادامه داد: امروز این تفاهم نامه به 3 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرد که هزار میلیارد تومان استاندار موافقت کرده و 2 هزار میلیارد تومان نیز از طریق ملی موافقت شد و امیدواریم با این اعتبار طی 2 سال سرانه آموزشی به یک سرانه بی نظیر در سطح کشور ارتقا پیدا کند.

103 مدرسه در استان بوشهر تکمیل و به بهره برداری رسید – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "103 مدرسه در استان بوشهر تکمیل و به بهره برداری رسید – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "103 مدرسه در استان بوشهر تکمیل و به بهره برداری رسید – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.