زد و خورد در پارلمان گرجستان در جریان تصویب لایحه «ماموران خارجی»

زد و خورد در پارلمان گرجستان در جریان تصویب لایحه «ماموران خارجی»

پارلمان گرجستان امروز (دوشنبه) در جریان تصویب یک لایحه مناقشه برانگیز با موضوع «ماموران خارجی» به صحنه زد و خورد بین قانونگذاران وابسته به حزب حاکم و قانونگذاران مخالف تبدیل شد.

به گزارش cmsd،  بر اساس تصاویری که از نشست امروز پارلمان گرجستان منتشر شد قانونگذاران حزب حاکم این کشور در ضمن تلاش برای پیشبرد تصویب یک لایحه مناقشه برانگیز درباره «ماموان خارجی» که مورد انتقاد کشورهای غربی است، با قانونگذاران مخالفان دولت زد و خورد پیدا کردند.

به نوشته پایگاه راشاتودی، موضوع این لایحه ملزم کردن رسانه ها و سازمان های غیردولتی دریافت کننده بودجه از خارج به ثبت کردن نام خود به عنوان «ماموران نفوذ خارجی» است.

تصاویری که از جلسه امروز پارلمان گرجستان در تلویزیون این کشور پخش شد نشان می دهد «ماموکا مدینارادزه»، رهبر فراکسیون حزب حاکم موسوم به حزب «رویای گرجستان» در پارلمان و از پشتیبان های لایحه جنجالی هنگام سخنرانی در این جلسه بحث و مناظره با مشت توسط «آلکو الیساشویلی»، قانونگذار مخالف، مورد حمله و ضرب و شتم قرار می گیرد.

در پی این حمله زد و خورد بزرگتری بین چند نفر از نمایندگان پارلمان گرجستان بالا می گیرد. چنین زد و خوردهایی قبل از این در جلسات پارلمان گرجستان که معمولا با تنش همراه می شود سابقه داشته اند.

حزب رویای گرجستان اوایل ماه جاری میلادی برنامه خود برای معرفی قوانینی که به موجب آنها سازمان های غیر دولتی دریافت کننده بودجه خارجی باید به عنوان ماموران خارجی ثبت نام کرده و در غیر این صورت جریمه خواهند شد اعلام کرد.

این اعلامیه 13 ماه بعد از آن اعلام شد که این حزب تحت تاثیر اعتراضات همین برنامه را لغو کرده بود.

آمریکا و اتحادیه اروپا از این لایحه انتقاد کرده اند. اتحادیه اروپا که در ماه دسامبر گرجستان را در وضعیت کاندیدای عضویت در این اتحادیه قرار داد اعلام کرد این لایحه با ارزش های این بلوک مغایرت دارد.

در زمان جلسه بحث و مناظره روز دوشنبه پارلمان گرجستان چند صد تظاهرکننده در برابر ساختمان پارلمان تجمع کردند. معترضان به دعوت چند گروه فعال جامعه مدنی قرار است عصر دوشنبه نیز تظاهراتی گسترده را در شهر تفلیس علیه این لایحه برگزار کنند.

پایان خبر cmsd

زد و خورد در پارلمان گرجستان در جریان تصویب لایحه «ماموران خارجی»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زد و خورد در پارلمان گرجستان در جریان تصویب لایحه «ماموران خارجی»" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زد و خورد در پارلمان گرجستان در جریان تصویب لایحه «ماموران خارجی»"، کلیک کنید.