دلیل مجلس برای تعطیل شدن پنج شنبه به جای شنبه، عدم همراهی با یهودیان بود!

دلیل مجلس برای تعطیل شدن پنج شنبه به جای شنبه، عدم همراهی با یهودیان بود!

آفتاب نیوز :

علی بابایی کارنامی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از تصویب افزایش تعطیلات آخر هفته در کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داده و تاکید کرده است: «براساس لایحه افزایش تعطیلات آخر هفته به دو روز در کمیسیون اجتماعی مجلس تصویب شد. ساعت کاری در هفته از 44 به 40 ساعت کاهش می یابد.

به گزارش دیدبان ایران، هنوز مشخص نیست که چه روز هایی تعطیل خواهد شد. دو پیشنهاد برای تعطیلی دو روزه آخر هفته وجود دارد که ممکن است شامل جمعه و شنبه یا پنجشنبه و جمعه شود. تصمیم نهایی در صحن علنی مجلس گرفته خواهد شد.» مجلس موظف شد که تعطیلی دو روزه در کشور را بررسی کند.

مجلس یازدهم، اما به دلیل ایرادات به قول قدیمی ها بنی اسراییلی که مطرح شد نتوانست درباره روز این تعطیلی ها تصمیم بگیرد. اگر پنجشنبه و جمعه تعطیل شود، ایران عملا 4 روز از اقتصاد دنیا باز می ماند چرا که پنجشنبه و جمعه در ایران تعطیل است و شنبه و یکشنبه در دیگر کشور های جهان. نمایندگان مخالف تعطیلی روز های شنبه هستند دلیل آن را مبحث تاریخی یهودیان می دانند.

قرآن از اصحاب “سبت” نام برده است که همان قوم یهود است که در روز شنبه از دستور الهی تجاوز می کردند و خدای تعالی لعنت شان کرد و در معنی این آیه آمده است: «و محققا دانسته اید جماعتی از شما را که عصیان ورزیده حرمت شنبه را نگاه نداشتند، گفتیم: بوزینه شوید و راندگانی (دور از قرب حق)»

مجلس توپ تعیین روز های تعطیل را به زمین دولت انداخت
خلیل بهروزی فر، عضو کمیسیون اجتماعی در تشریح جلسه این کمیسیون به دیده بان ایران تاکید کرد: «درباره افزایش تعطیلات به دو روز و کاهش ساعت کاری هفته به 40 ساعت برای کارمندان دولتی، مصوبه توسط کمیسیون اجتماعی انجام شد، اما تعیین روز های تعطیل را بر عهده دولت قرار داد.

مصوبه کمیسیون اجتماعی در صحن علنی نیز بررسی شد. دولت مکلف شد روز ها را بنا به اقتضای موجود مشخص کند که پنجشنبه و جمعه یا جمعه و شنبه تعطیل شود. روز های تعطیل در استان ها نیز در اختیار استانداری ها قرار گرفت، اما به عنوان قانون و قطعی نیست.»

او در پاسخ به این سوال که اگر بر اساس فشار هایی که بر دولت می آید پنجشنبه و جمعه تعطیل شود، ایران 4 روز از دنیا عقب می ماند؟ به دیده بان ایران، گفت: «از نظر مناسبات اقتصادی، تجارت، سیاسی و ارتباطات بین المللی ایران 4 روز از دنیا عقب می افتد در مرحله اول بیشتر بحث تعطیلی روز شنبه را داشتیم. اما به دلیل تعطیلی که شما اشاره کردید (تعطیلی یهودیان) کمیسیون تصمیم گیری را به دولت واگذار کرد.»

بهروزی فر در پاسخ به این سوال که مجلس توپ را در زمین دولت انداخته است؟ تاکید کرد: «ما موافق تعطیلی شنبه بودیم. دلیل مربوط به فشار ها به مجلس و دولت برای تعطیل نشدن روز شنبه، مربوط به مبحث تاریخی یهودیان است. حتی این را عنوان کردیم که گروهک منافقین یکی از آیات قرآن را به عنوان نماد و پرچم خود برگزیدند. بعد از آن بسیاری بودند که اکراه داشتند آن آیه الهی را بخوانند. در حالی که این آیه، وحی الهی است چه ربطی به آن ها دارد که آن را نخوانیم؟ یا می گفتند روز سیزدهم نحس است. آخه روز سیزدهم روزی است که به خداوند تعلق دارد و آن را خلق کرده است. برای تعطیلی روز شنبه نیز این اتفاق رخ داد که من آن را منطقی نمی دانستم؟»

دلیل مجلس برای تعطیل شدن پنج شنبه به جای شنبه، عدم همراهی با یهودیان بود!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دلیل مجلس برای تعطیل شدن پنج شنبه به جای شنبه، عدم همراهی با یهودیان بود!" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دلیل مجلس برای تعطیل شدن پنج شنبه به جای شنبه، عدم همراهی با یهودیان بود!"، کلیک کنید.