سقوط اپل از جایگاه بزرگترین سازنده گوشی جهان

سقوط اپل از جایگاه بزرگترین سازنده گوشی جهان

آفتاب نیوز :

داده های موسسه آی دی سی نشان داد فروش جهانی تلفن هوشمند در سه ماهه ژانویه تا مارس، 7.8 درصد رشد کرد و به 289.4 میلیون دستگاه رسید و سامسونگ با کسب 20.8 درصد سهم از این بازار، اپل را کنار زد و بزرگترین سازنده تلفن هوشمند شد.

فروش سازنده آیفون پس از عملکرد پرقدرتی که در سه ماهه دسامبر داشت و از سامسونگ به عنوان سازنده گوشی شماره یک جهان، جلو زد، کاهش یافت و با سهم 17.3 درصدی از فروش جهانی گوشی، دوباره به جایگاه شماره دو بازگشت. شرکت چینی شیایومی با سهم بازار 14.1 درصد در سه ماهه اول، در رتبه سوم ایستاد.

شرکت کره ای سامسونگ که مدل پرچمدار گلکسی اس 24 را در ابتدای امسال به بازار عرضه کرد، بیش از 60 میلیون دستگاه گوشی در سه ماهه اول فروخت. شرکت تحقیقاتی کانترپوینت پیش از این گزارش کرده بود فروش جهانی گلکسی اس 24، هشت درصد در مقایسه با فروش سری اس 23 در سه هفته نخست از آغاز عرضه، افزایش یافت.

طبق گزارش آی دی سی، اپل در سه ماهه اول امسال، 50.1 میلیون دستگاه آیفون فروخت که کمتر از 55.4 میلیون دستگاه در مدت مشابه سال 2023 بود. فروش گوشی های اپل در چین طی همین مدت، 2.1 درصد کاهش داشت.

این کاهش، منعکس کننده چالش پیش روی این شرکت آمریکایی در سومین بازار بزرگ خود است زیرا بعضی از شرکت ها و سازمان های دولتی چین، استفاده از دستگاه های اپل در محیط کار را ممنوع کرده اند. این اقدام، منعکس کننده محدودیت های دولت آمریکا برای استفاده از اپلیکیشن های چینی به دلایل امنیتی است.

اپل، کنفرانس طراحان جهانی خود را در ژوین برگزار خواهد کرد و در این رویداد، جدیدترین به روزرسانی نرم افزارهای آیفون، آی پد و دستگاه های دیگر این شرکت رونمایی می شود.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه گذاران به دقت به نظاره توسعه هوش مصنوعی در اپل نشسته اند که تاکنون حرف زیادی درباره استفاده از این فناوری در دستگاه های خود نزده است. این شرکت، امسال عنوان ارزشمندترین شرکت جهان را به مایکروسافت واگذار کرد.

سقوط اپل از جایگاه بزرگترین سازنده گوشی جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سقوط اپل از جایگاه بزرگترین سازنده گوشی جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سقوط اپل از جایگاه بزرگترین سازنده گوشی جهان"، کلیک کنید.