جلوگیری از خروج 2 میلیون قلم دارو از مرزها در ایام نوروز 1403/ کشف 5.5 تن موادمخدر

جلوگیری از خروج 2 میلیون قلم دارو از مرزها در ایام نوروز 1403/ کشف 5.5 تن موادمخدر

فرمانده مرزبانی انتظامی از کشف حدود 5.5 تن انواع موادمخدر و جلوگیری از خروج 2 میلیون قلم دارو از مرزها در ایام نوروز 1403 خبر داد.

به گزارش cmsd، سردار احمد علی گودرزی با اشاره به عملکرد نوروزی فرماندهی مرزبانی فراجا در سال 1403  گفت: مرزبانان کشورمان حضوری جهادی و غیرتمندانه در 8 هزار و 755 کیلومتر مرز آبی و خشکی کشورمان داشتند. فرماندهی مرزبانی فراجا با تشکیل قرارگاه نوروزی مقداد، مسیولیت کنترل و مدیریت تامین نظم و امنیت مرزها را در ایام نوروز 1403 و ماه مبارک رمضان را بر عهده داشت.

وی با اشاره به نام گذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری افزود: کلید حل مشکلات تولید است و یکی از پیش زمینه های  افزایش تولید امنیت و آسایش حاکم در کشور است، تجربه نشان داده هر کجا مشارکت مردم  و مرزنشینان بوده موفقیت و پیشرفت حاصل شده است، مرزبانی فراجا با فرهنگ سازی و اقناع سازی و مشارکت مردم قصد دارد در سال 1403 در ایجاد امنیت و حفظ آن گام بردارد و در این زمینه مشارکت در تامین امنیت می تواند نقش بسزایی در جهش تولید در جامعه ایفا کند .

گودرزی در بخش دیگر سخنان خود در ادامه به تشریح کشفیات مرزبانان در روند اجرای ماموریت های خطیر به منظور مقابله با باندهای قاچاق سلاح و مهمات، مبارزه با قاچاق مواد مخدر و … پرداخت و افزود: در نوروز 1403 قریب به پنج تن و 464 کیلوگرم انواع مواد مخدر توسط مرزبانان جمهوری اسلامی ایران کشف شده است و از طرفی 20 سوداگر مرگ در چندین باند قاچاق دستگیر شدند.

فرمانده مرزبانی فراجا با اشاره به کشف بیش از یک میلیون لیتر انواع سوخت قاچاق در درگیری های دریایی و خشکی مرزبانان با قاچاقچیان گفت: این میزان کشفیات سوخت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 57 درصدی دارد.

وی از کشف 731 راس انواع دام سبک و سنگین خبر داد و مطرح کرد: مرزبانان طی این مدت از خروج بیش از دو میلیون قلم انواع داروهای قاچاق که عمده آنها داروهای آنتی بیوتیک بوده است، جلوگیری کردند.

سردار گودرزی با اشاره به کشف بیش از یک میلیون نخ انواع سیگار، از کشف میلیاردها ریال انواع کالای قاچاق از ابتدای سال جاری در مرزهای آبی و خشکی کشور خبر داد و گفت: پنج دستگاه خودروی لوکس، بیل مکانیکی، موتورسیکلت و تجهیزات خودرویی و موتوری قاچاق نیز توسط مرزبانان کشف شده است.

پایان خبر cmsd

جلوگیری از خروج 2 میلیون قلم دارو از مرزها در ایام نوروز 1403/ کشف 5.5 تن موادمخدر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جلوگیری از خروج 2 میلیون قلم دارو از مرزها در ایام نوروز 1403/ کشف 5.5 تن موادمخدر" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جلوگیری از خروج 2 میلیون قلم دارو از مرزها در ایام نوروز 1403/ کشف 5.5 تن موادمخدر"، کلیک کنید.