اشغال 75 درصدی هتل های مشهد در نوروز 1403

اشغال 75 درصدی هتل های مشهد در نوروز 1403

cmsd/خراسان رضوی رییس جامعه حرفه ای هتلداران خراسان رضوی از اشغال 75 درصدی هتل های مشهد در از اواخر روزهای اسفند 1402 تا تعطیلات عید فطر خبر داد.

محمود مادرشاهیان در گفت وگو با cmsd در خصوص وضعیت هتل های مشهد در تعطیلات عید فطر اظهار کرد: وضعیت هتل های مشهد در تعطیلات عید فطر خوب بود. اشغال ظرفیت هتل های اطراف حرم به 90 درصد و سایر هتل های مشهد به 50 درصد رسید. زایران تمایل داشتند که اقامت خود را در مشهد تمدید کنند، اما به علت پایان تعطیلات و آغاز مجدد فصل مدارس مسافران مجبور به بازگشت به شهر خود بودند.

وی تصریح کرد: در پیک نخست نوروز که از 27 اسفند ماه آغاز شده بود، وضعیت اشغال هتل های مشهد روی 80 درصد بود. پیک دوم نوروز هتل ها با افت مواجه شدند و ظرفیت اشغال آن ها به 50 درصد رسید. در پیک سوم که با تعطیلات عید فطر تقارن پیدا کرده بود ظرفیت اشغال هتل ها به 90 درصد رسید. هتل های مشهد به طور میانگین در نوروز 1403 حدود 75 درصد اشغال بودند.

رییس جامعه حرفه ای هتلداران خراسان رضوی یادآور شد: با توجه به اینکه امسال در وسایل حمل ونقل هوایی، ریلی و اتوبوسی کمبود داشتیم، اما وضعیت هتل های مشهد خوب بود. اگر وسایل حمل ونقل عمومی افزایش پیدا می کرد، درصد اشغال هتل ها نیز بیشتر می شد.

مادرشاهیان در خصوص مقایسه وضعیت هتل های مشهد در نوروز 1403 با نوروز سال گذشته افزود: با توجه به اینکه نوروز امسال با ماه مبارک رمضان تقارن پیدا کرده بود و در وسایل حمل ونقل عمومی کمبوداتی داشتیم، حدود 10 درصد در ظرفیت اشغال هتل های مشهد نسبت به نوروز سال قبل کاهش داشتیم.

وی بیان کرد: در نوروز امسال به هیچ وجه افزایش نرخ نداشتیم. همچنین به دلیل تقارن نوروز با ماه رمضان تخفیف های ویژه برای مسافران در نظر گرفتیم تا ماندگاری زایران در مشهد افزایش یابد. همچنین در نظر داشتیم که با این طرح مسافران و زایران بیشتری به مشهد جذب کنیم که البته این طرح، در ظرفیت اشغال هتل ها تاثیر بسزایی نیز داشت.

پایان خبر cmsd

اشغال 75 درصدی هتل های مشهد در نوروز 1403

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اشغال 75 درصدی هتل های مشهد در نوروز 1403" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اشغال 75 درصدی هتل های مشهد در نوروز 1403"، کلیک کنید.