اگر رژیم اسراییل دست به هرگونه اقدام نظامی بزند، پاسخ ایران قاطع تر خواهد بود

اگر رژیم اسراییل دست به هرگونه اقدام نظامی بزند، پاسخ ایران قاطع تر خواهد بود

نمایندگی ایران در سازمان ملل در نامه ای به شورای امنیت نوشت: جمهوری اسلامی ایران در صورت لزوم در استفاده از حق ذاتی خود در دفاع مشروع تردید نخواهد کرد. اگر رژیم اسراییل مجدداً دست به هرگونه اقدام نظامی بزند، پاسخ ایران مطمیناً قوی تر و قاطع تر خواهد بود.

 به گزارش cmsd در متن این نامه آمده است: «متعاقب حملات مسلحانه رژیم اسراییل به اماکن دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در دمشق، پایتخت جمهوری عربی سوریه، که منجر به شهادت هفت تن از مستشاران ارشد نظامی ایران شد، به اطلاع می رساند جمهوری اسلامی ایران در ساعات پایانی روز 13 آوریل 2024، مبادرت به انجام سلسله حملات نظامی به اهداف نظامی رژیم اسراییل نموده است.

این اقدام در اجرای حق ذاتی جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از خود که ذیل ماده 51 منشور سازمان ملل متحد به صراحت آمده، و در پاسخ به تجاوزات نظامی مکرر رژیم اسراییل، به ویژه حمله نظامی این رژیم در اول آوریل 2024، که در تناقض کامل با ماده 2 بند 4 منشور بود، اتخاذ شده است. متاسفانه، شورای امنیت سازمان ملل متحد در انجام وظایف خود در حفظ صلح و امنیت بین المللی کوتاهی نموده و به رژیم اسراییل اجازه داده تا خطوط قرمز و اصول اساسی حقوق بین الملل را زیر پا بگذارد. چنین تخلفاتی موجب تشدید تنش ها در منطقه شده و صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی را به خطر انداخته است.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از اعضای مسیول سازمان ملل متحد، به اهداف و اصول مندرج ذیل منشور ملل متحد و حقوق بین الملل متعهد بوده، و موضع ثابت خود مبنی بر اینکه به دنبال تشدید تنش یا درگیری در منطقه نیست را تاکید می کند .

جمهوری اسلامی ایران ضمن هشدار نسبت به هرگونه تحریک نظامی بیشتر توسط رژیم اسراییل، بر تعهد تزلزل ناپذیر خود برای دفاع و پاسخ شدید و مطابق قوانین بین الملل در برابر هرگونه تهدید یا تجاوز علیه مردم، امنیت ملی، منافع ملی، حاکمیت و تمامیت ارضی خود تاکید می کند.

جمهوری اسلامی ایران در صورت لزوم در استفاده از حق ذاتی خود در دفاع مشروع تردید نخواهد کرد. اگر رژیم اسراییل مجدداً دست به هرگونه اقدام نظامی بزند، پاسخ ایران مطمیناً قوی تر و قاطع تر خواهد بود.»

 پایان خبر cmsd 
 

اگر رژیم اسراییل دست به هرگونه اقدام نظامی بزند، پاسخ ایران قاطع تر خواهد بود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اگر رژیم اسراییل دست به هرگونه اقدام نظامی بزند، پاسخ ایران قاطع تر خواهد بود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اگر رژیم اسراییل دست به هرگونه اقدام نظامی بزند، پاسخ ایران قاطع تر خواهد بود"، کلیک کنید.