بیانیه پاکستان در واکنش به حمله تروریستی اسراییل به کنسولگری ایران

بیانیه پاکستان در واکنش به حمله تروریستی اسراییل به کنسولگری ایران

به گزارش cmsd ممتاز زهرا در بیانیه ای، گفت: پاکستان حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق پایتخت سوریه را به شدت محکوم می کند.

در این بیانیه آمده است: ما عمیق ترین تسلیت خود را به خانواده های قربانیان و همچنین مردم و دولت ایران ابراز می کنیم.

به گزارش ایرنا، ممتاز زهرا حمله صهیونیست ها به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق را نقض غیرقابل قبول حاکمیت سوریه و مغایر با قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل دانست و افزود: این اقدام ثبات و امنیت سوریه را نیز تضعیف می کند.

وی تاکید کرد: حملات علیه دیپلمات ها یا اماکن دیپلماتیک نیز بر اساس کنوانسیون 1961 وین در مورد روابط دیپلماتیک غیرقانونی است.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان تاکید کرد: اقدام غیرمسیولانه نیروهای اسراییلی منجر به ایجاد یک تنش بزرگ در منطقه ای که از قبل نابسامان است، می شود.

پاکستان از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا از ماجراجویی اسراییل در منطقه و اقدامات غیرقانونی آن در حمله به همسایگانش و هدف قرار دادن مراکز دیپلماتیک خارجی جلوگیری کند.

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ساعاتی پیش در اطلاعیه ای، اعلام کرد: در پی شکست های ترمیم ناپذیر رژیم گرگ صفت صهیونیستی برابر مقاومت فلسطین و ایستادگی مردم غزه و سرشکستگی مقابل اراده پولادین رزمندگان جبهه مقاومت اسلامی منطقه،ساعاتی قبل (عصر روز دوشنبه 13 فروردین ماه 1403) هواپیماهای این رژیم جعلی در جنایتی جدید ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق را مورد هدف حمله موشکی قرار داد که بر اثر این جنایت سرداران رشید مدافع حرم «سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی» و «سرتیپ پاسدار محمدهادی حاجی رحیمی» از فرماندهان، پیشکسوتان و جانبازان سرافراز دفاع مقدس و مستشاران نظامی ارشد ایران در سوریه و 5 تن از افسران همراه آنان به فیض شهادت نایل آمدند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با محکومیت شدید حمله رژیم متجاوز صهیونیستی به ساختمان بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی در دمشق، گفت: ایران، ضمن محفوظ دانستن حقوق خود برای اتخاذ اقدامات متقابل، نسبت به نوع واکنش و تنبیه متجاوز تصمیم می گیرد.

311311

بیانیه پاکستان در واکنش به حمله تروریستی اسراییل به کنسولگری ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیانیه پاکستان در واکنش به حمله تروریستی اسراییل به کنسولگری ایران" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیانیه پاکستان در واکنش به حمله تروریستی اسراییل به کنسولگری ایران"، کلیک کنید.