هابل 500 ستاره قرمز و آبی کشف کرد

هابل 500 ستاره قرمز و آبی کشف کرد

هابل در مهم ترین و طولانی ترین ماموریت خود موفق به کشف 500 ستاره منفرد قرمز و آبی شده که می تواند مطالعات کیهان شناسی و اخترفیزیک را دگرگون کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری cmsd به نقل از اسپیس، برنامه «ULLYSES» بزرگترین عملیات هابل است که تاکنون انجام شده و اکنون که مشاهدات این دوره از هابل به پایان رسیده است، دانشمندان در گنجینه ای از داده ها غوطه ور شده اند.

تلسکوپ فضایی هابل در دسامبر سال میلادی گذشته بزرگترین برنامه خود را از زمان پرتاب در سال 1990 تکمیل کرد. با این برنامه، این تلسکوپ در طول سه سال توانست 500 ستاره منفرد را رصد کند و دانشمندان اکنون آماده هستند تا تحلیل و بررسی این کشفیات را آغاز کنند.

بررسی جامع تلسکوپ هابل، کتابخانه میراث فرابنفش ستاره های جوان به عنوان استاندارد های اساسی یا ULLYSES نامیده می شود. اپراتور های این برنامه هابل را تنها تلسکوپ فعالی می دانستند که قادر به انجام چنین رصد مهم و عظیمی است. محققان به زودی سرفصل جدیدی از تحقیقات کیهان شناسی خود را آغاز می کنند؛ با توجه به اینکه کشف هابل بینش تازه ای در مورد شکل گیری ستاره ها، تکامل ستاره ها و تاثیر ستاره ها بر محیط اطراف خود ارایه می دهد، به سال ها پژوهش و تحلیل در این زمینه نیاز است.

 یافته جدید نشان می دهد که تعداد زیادی از ستارگان آسمان در این دو رنگ قابل مشاهده هستند و می توانند اطلاعات جدید و مفیدی را درباره تاریخچه و نحوه شکل گیری هسته های ستاره ها ارایه دهند.

از آنجا که ستاره های آبی و قرمز از جنس های مختلفی هستند، شناخت آنها می تواند به دانشمندان کمک کند تا بیشتر در درک فرآیند های ستاره ای و تکامل آسمان بیاندیشیند. این مطالعه در کمک به افزایش دانش محققان در زمینه تاریخچه کیهان و نحوه شکل گیری ستاره های مختلف است.

تلسکوپ فضایی هابل با تصاویر با کیفیت بالا و دقیق ترین اندازه گیری ها از جرم های فضایی بیشترین تاثیر را در شناخت هر چه بهتر کیهان دارد. این یافته جدید می تواند توسعه دانش در زمینه کیهان شناسی را به دنبال داشته باشد و در این بخش بسیار موثر باشد و کمک کند تا بیشتر درباره ستاره ها و سیارات مختلف در کیهان بدانیم.

جولیا رومن-دووال، رهبر تیم برنامه مذکور هابل در موسسه علمی تلسکوپ فضایی معتقد است که “این پروژه دگرگون کننده کیهان شناسی خواهد بود و بر اخترفیزیک کلی از سیارات فراخورشیدی گرفته تا تاثیرات ستاره های عظیم بر تکامل کهکشان ها و درک اولیه ترین مراحل جهان در حال تکامل تاثیر می گذارد، ضمن اینکه جدا از اهداف خاص این برنامه، داده های ستاره ای را می توان در زمینه های اخترفیزیک به روش هایی که هنوز نمی توانیم تصور کنیم، استفاده کرد.

هابل 500 ستاره قرمز و آبی کشف کرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هابل 500 ستاره قرمز و آبی کشف کرد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هابل 500 ستاره قرمز و آبی کشف کرد"، کلیک کنید.