اردوغان شروط موافقت با دبیرکلی «روته» در ناتو را اعلام کرد

اردوغان شروط موافقت با دبیرکلی «روته» در ناتو را اعلام کرد

رییس جمهور ترکیه در گفت وگوی تلفنی با نخست وزیر هلند، شروط خود برای موافقت با انتخاب وی به عنوان دبیرکل بعدی ناتو را به این مقام هلندی اعلام کرد.

به گزارش cmsd، دفتر رییس جمهور ترکیه اعلام کرد «رجب طیب اردوغان» رییس جمهور ترکیه در گفت وگوی تلفنی با «مارک روته» نخست وزیر هلند، شروط خود را برای موافقت با نامزدی وی در منصب دبیرکلی ناتو مطرح کرد.

پالتیکو در ماه گذشته به نقل از منابعی آگاه در هلند گزارش داد تا کنون بیش از 20 کشور عضو ناتو اتفاق نظر دارند که مارک روته به عنوان دبیرکل جدید ناتو برگزیده شود.

حساب کاربری دفتر رییس جمهور ترکیه در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت: «اردوغان تاکید کرد که دبیرکل بعدی ناتو باید در حوزه مبارزه با تروریسم و دیگر چالش ها به بهترین نحو در خدمت امنیت و منافع کشورهای عضو این اتحاد بوده، اتحاد اعضا را تقویت کرده و به نقش اصلی ناتو اولویت بخشد، تعهدات متقاعدکننده ای در مورد ارزش های اساسی این ایتلاف ارایه داده، به رویه های دیرینه ناتو پایبند بوده و دغدغه های اعضایی که در اتحادیه اروپا حضور ندارند را در نظر داشته باشد.»

در اکتبر 2022 دوره دبیرکلی «ینس استولتنبرگ» در ناتو به پایان رسید، اما با آغاز جنگ اوکراین، او یک سال دیگر در جایگاه خود ابقا شد. در ژوییه سال میلادی گذشته، اعضای ناتو بار دیگر دبیرکلی او را به مدت یک سال تمدید کردند و بدین ترتیب، استولتنبرگ در اکتبر سال میلادی جاری این جایگاه را به دبیرکل بعدی ناتو تحویل خواهد داد.

پایان خبر cmsd

اردوغان شروط موافقت با دبیرکلی «روته» در ناتو را اعلام کرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اردوغان شروط موافقت با دبیرکلی «روته» در ناتو را اعلام کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اردوغان شروط موافقت با دبیرکلی «روته» در ناتو را اعلام کرد"، کلیک کنید.