«اوپنهایمر» بیشترین هزینه تبلیغاتی را در میان نامزد های اسکار داشت

«اوپنهایمر» بیشترین هزینه تبلیغاتی را در میان نامزد های اسکار داشت

آفتاب نیوز :

فیلم زندگینامه ای «اوپنهایمر» کریستوفر نولان که جایزه اسکار بهترین فیلم را دریافت کرد، بیشترین هزینه را در بین 10 فیلم امسال در بخش تبلیغات داشت.

تبلیغات «اوپنهایمر» در میان نامزد های بهترین فیلم اسکار 2024 حدود 25.7 میلیون دلار در رسانه های تلویزیونی ملی تخمین زده شده که در نهایت به یک موفقیت تجاری و انتقادی برای یونیورسال پیکچرز بدل شد و 958 میلیون دلار در سراسر جهان فروخت.

اما 3 فیلم از نامزد های بهترین فیلم امسال اصلاً در تلویزیون ملی آمریکا تبلیغ نکردند که شامل «زندگی های گذشته»، «منطقه مورد علاقه» و «آناتومی یک سقوط» می شد. علاوه بر این، طبق آمار، این 3 فیلم دارای حداقل تبلیغات در پلتفرم های استریم بودند.

 از آنجا که میزان دلار هایی که برای بازاریابی فیلمی در شبکه های تلویزیونی سنتی خرج می شود برای جلب نظر رای دهندگان آکادمی نیست و قصد دارد تا مردم را به سینما ها بکشاند، نمی تواند عامل مناسبی هم برای این که کدام فیلم جایزه برتر اسکار را از آن خود می کند، باشد. در واقع «همه چیز همه جا به یک باره» برنده جایزه بهترین فیلم 2023 از A 24 هیچ تبلیغی در تلویزیون ملی انجام نداد و اپل هم برای «کودا» برنده بهترین فیلم سال 2022 کمتر از 7 میلیون دلار هزینه کرد که بیشتر آن پس از برنده شدن اسکار رخ داد.

به گزارش آی اسپات، پس از «اوپنهایمر»، بزرگترین بودجه تبلیغات تلویزیونی در میان نامزد های اسکار بهترین فیلم، برای فیلم «قاتلان ماه کامل» محصول اپل به کارگردانی مارتین اسکورسیزی بود که حدود 17.8 میلیون دلار هزینه آن شد.

«باربی» ساخته گرتا گرویگ که پرفروش ترین فیلم سال 2023 با فروشی 1.44 میلیارد دلاری بود، 9.6 میلیون دلار در تبلیغات تلویزیونی ملی هزینه کرد. این امر شامل تبلیغات مختلف برادران وارنر و یک کمپین گسترده در رسانه های اجتماعی بود که منجر به اکران فیلم پرفروش در 21 جولای در کنار «اوپنهایمر» شد.

4 نامزد دیگر بهترین فیلم شامل «جاماندگان»، «داستان آمریکایی»، «بیچاره ها» و «مایسترو» بین 4 تا 6 میلیون دلار هزینه تبلیغات کردند.

با این حال «اوپنهایمر» در سال گذشته رتبه ششم را برای هزینه های تبلیغات تلویزیونی ملی کسب کرد و 5 فیلمی که بیشترین هزینه را برای تبلیغات انجام دادند شامل «سریع ایکس» از یونیورسال با 32.5 میلیون دلار، «فلش» از برادران وارنر با 32.1 میلیون دلار، «مهاجرت» از یونیورسال/ ایلومینیشن با 31.8 میلیون دلار، «فیلم برادران سوپر ماریو» با 29.8 میلیون دلار و «ایر» استودیو آمازون با 29.4 میلیون دلار بودند.

«اوپنهایمر» بیشترین هزینه تبلیغاتی را در میان نامزد های اسکار داشت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«اوپنهایمر» بیشترین هزینه تبلیغاتی را در میان نامزد های اسکار داشت" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«اوپنهایمر» بیشترین هزینه تبلیغاتی را در میان نامزد های اسکار داشت"، کلیک کنید.