ساعت ها انتظار در صف گوشت قرمز – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

ساعت ها انتظار در صف گوشت قرمز - خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار cmsd، گوشت قرمز در کنار پروتیین های گیاهی یکی از محصولات غذایی تامین کننده کالری بدن انسان است؛ البته طبیعت دوستان معتقدند هر چه مصرف گوشت کمتر شود محیط زیست دچار آسیب کمتری می شود. این امر در کشورهایی با اقتصاد ضعیف توفیق اجباری بوده زیرا سطح درآمدها اجازه هزینه برای گوشت قرمز را به خانوار نمی دهد. ساعت ها ایستادن در صف گوشت با قیمت دولتی 299 هزار تومان در هر کیلو که ممکن است روزی فرد باشد یا نباشد گویای این موضوع است.

یکی از خانم های در صف می گوید، از منطقه ای دیگر آمده ام. ساعت 13 از منزل حرکت کردم و ساعت 15 در صف ایستادم. در نهایت ساعت 17 و 30 نوبتم شد و فقط راسته و دنبه به من رسید.

مرد جوانی ادامه داد، توزیع گوشت قرمز دولتی روز و ساعت مشخصی ندارد. ممکن است شما برای خرید اقدام کنید اما خبری از گوشت نباشد اما وقتی که بر می گردید، می شنوید که 2 ساعت بعد گوشت توزیع شده است. روزی توزیع در ساعات صبح است و بار دیگر عصر. یک بار ساعت 13 توزیع می شود و بار دیگر ساعت 18. هیچ حساب و کتابی ندارد.

یکی هم می گوید، اگر جز 10 نفر اول باشید گوشت ران و سردست به شما می رسد و هر چه به نفرات انتهای صف برسید، گوشت با استخوان و چربی بیشتر تحویل می شود.

صف خرید گوشت دولتی

سال ها قبل این صف طولانی، یک بار دیگر برای گوشت مرغ تجربه شده بود. افراد زیادی صبح خیلی زود صف می ایستادند تا شاید گوشت به آنها برسد. برخی هوا روشن نشده صف را تشکیل می دادند که مطمین باشند گوشت به آنها می رسد.

امسال با توجه به کشتار دام های مولد در سال های قبل با کمبود گوشت قرمز و افزایش نجومی قیمت آن رو به رو بودیم. مسوولان دولتی برای تنظیم بازار مبادرت به واردات گوشت گرم، منجمد و دام زنده کردند. گوشت روزانه در فروشگاه های زنجیره ای توزیع می شود و دام ها در میدان بهمن و پیروزی کشتار و شقه ها بین میادین و بازارهای میوه و تره بار توزیع می شود. تهران حدود 300 میدان و بازار تره بار دارد که بسته به بزرگی آنها سهم متفاوت در تحویل شقه دارند. برخی بازارها ممکن است 5 شقه برای توزیع داشته باشند و بعضی میادین هم تا 30 شقه روزانه توزیع می کنند.

محمد سراب نشین، معاون بهره برداری و بهداشت سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران درباره نحوه توزیع گوشت قرمز گفت: میزان گوشت تنظیم بازار با قیمت دولتی محدود است؛ از این رو ورودی گوشت به سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار متفاوت است. به عنوان مثال ممکن است یک روز 2 تن گوشت در میادین توزیع شود و روزی دیگر این عدد به 20 تا 40 هم برسد یا حتی زمانی هم این موجودی صفر است.

وی افزود: گوشت ها وارداتی است و آمار آن با توجه به شرایط متفاوت است.

وی ادامه داد: متناسب با ورودی بازارهای تره بار تقسیم انجام می شود. تلاش می شود به یک نسبت عرضه صورت گیرد. همچنین با توجه به سطح درآمدها سعی است آمار توزیع گوشت در بازارهای مناطق جنوب شهر بیشتر باشد.

فروش گوشت مرغ

معاون بهره برداری و بهداشت سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران درباره وضعیت توزیع گوشت مرغ در میادین و بازارهای میوه و تره بار هم گفت: تقریباً روزانه به طور مستقیم بین 60 تا 70 تن گوشت مرغ از میدان پیروزی به بازارهای تره بار می آید و بخشی هم از میدان بهمن. در مجموع روزانه 150 تن گوشت مرغ با نرخ 76 هزار و 500 تومان در بازارهای میوه و تره بار توزیع می شود.

توزیع خرما

سراب نشین در ادامه سخنان خود به توزیع خرما و قیمت آن اشاره کرد و گفت: قیمت خرما در میادین و بازارهای میوه و تره بار 25 درصد ارزان تر از سطح شهر است. هر کیلو گرم خرمای مضافتی 93 هزار تومان و هر کیلو خرمای کبکاب مرغوب با قیمت بسته بندی کارتنی هر کیلو گرم 38 هزار تومان و بسته بندی سطلی 54 هزار تومان در حال عرضه و فروش است.

ساعت ها انتظار در صف گوشت قرمز – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ساعت ها انتظار در صف گوشت قرمز – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ساعت ها انتظار در صف گوشت قرمز – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.