حماس: پیشنهاد بین المللی برای آتش بس در غزه دریافت کرده ایم

حماس: پیشنهاد بین المللی برای آتش بس در غزه دریافت کرده ایم

یک منبع در جنبش حماس فلسطین از دریافت یک پیشنهاد بین المللی برای برقراری آتش بس در نوار غزه خبر داد.

به گزارش cmsd، این منبع، شامگاه سه شنبه با بیان خبر مذکور، گفت این پیشنهاد شامل آزادی کودکان، زنان و سالمندان اسیر می شود.

به نقل از سایت خبری العربیه، منبع مذکور در حماس تاکید کرد: با طرح تعدیل شده آمریکا که خواهان توقف جنگ و بازگشت تدریجی آوارگان است موافقت کردیم.

وی افزود هییتی از حماس طی روزهای آینده به قاهره سفر خواهد کرد تا درباره جزییات توافق و آغاز اجرای آن مذاکره کند.

2 منبع امنیتی مصر گفته اند که قاهره روز یکشنبه در تلاش برای از سرگیری مذاکرات آتش بس در غزه در ماه رمضان با تعدادی از شخصیت های ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، رژیم صهیونیستی و سایر میانجی گران تماس برقرار کرد.

این 2 منبع تاکید کرده اند که تماس های مصر با حماس و سرویس اطلاعاتی اسراییل (موساد) روز یکشنبه با مجوز ریاست جمهوری مصر در تلاش برای نزدیک تر کردن مواضع مختلف 2 طرف بدون ارایه جزییات بیشتر صورت گرفت.

در آخرین دور مذاکرات قاهره، جنبش حماس بر دشواری اجرای درخواست اشغالگران تاکید و اعلام کرده بود: نتانیاهو اعزام هییت خود به قاهره را مشروط به تحویل فهرست جامع اسامی تمامی اسرای موجود در غزه کرده بود.

حماس خاطرنشان کرده بود: باید آتش بس برقرار شود تا ارتباط با گروه های مسوول حفاظت و تامین امنیت این اسیران و همچنین ارتباط با جناح هایی که اسیر دارند، فراهم شود چرا که در سایه ادامه نبردها این امر غیرممکن است.

قطر، مصر و ایالات متحده در تلاش هستند تا در ازای آزادی اسیران صهیونیست در مورد توافق آتش بس در ماه رمضان مذاکره کنند.

پایان خبر cmsd

حماس: پیشنهاد بین المللی برای آتش بس در غزه دریافت کرده ایم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حماس: پیشنهاد بین المللی برای آتش بس در غزه دریافت کرده ایم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حماس: پیشنهاد بین المللی برای آتش بس در غزه دریافت کرده ایم"، کلیک کنید.