پابند الکترونیک برپای 1000 سارق سابقه دار/ کاهش 22 درصدی سرقت در سال 1402

پابند الکترونیک برپای 1000 سارق سابقه دار/ کاهش 22 درصدی سرقت در سال 1402

فرمانده فراجا از اجرای طرح پایش الکترونیکی مجرمان سابقه دار و حرفه ای در 3 استان کشور خبر داد و گفت که اجرای این طرح کاهش چشمگیری در وقوعات سرقت خواهد داشت.

به گزارش cmsd، سردار احمدرضا رادان در مراسم آغاز طرح هوشمند کنترل مجرمین سابقه دار که پیش از ظهر امروز در مقر پلیس آگاهی تهران بزرگ به اجرا درآمد، گفت: موضوع و به عبارتی پدیده سرقت از جمله مواردی است که جزو دغدغه های اصلی مردم، مسیولان و پلیس است. به همین دلیل نیز همواره طرح های مختلفی برای مقابله با سرقت از سوی پلیس انجام شده که در زمان خودش اقدامات مناسب و خوبی بوده است، اما ما معتقدیم که باید اقدامات به روز شده و از ترفندهای جدید استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه از زمان شروع مسیولیت در فرماندهی فراجا موضوع سرقت  جزو مهم ترین دغدغه های پلیس بوده است، گفت: امروز برابر آمارها هزاران سارق حرفه ای داریم که حبس خود را گذراندند، اما همچنان دست به سرقت می زنند، به همین دلیل نیز ما تصمیم به اجرای طرح کنترل سارقان حرفه ای و سابقه دار گرفتیم. این ها در واقع افرادی بودند که چندین بار دستگیر شده بودند، اما متنبه نشده و دوباره دست به اقدامات مجرمانه زدند.

فرمانده فراجا با بیان اینکه راه اندازی قرارگاه مقابله با سرقت، افزایش گشت های پلیس آگاهی و … از جمله اقدامات برای کنترل و کاهش سرقت در کشور بود، گفت: در نتیجه همین اقدامات نیز درحالی که با افزایش 19 درصدی سرقت مواجه شدیم، در نهایت شاهد کاهش سه درصدی سرقت هستیم به عبارتی دیگر شاهد کاهش 22 درصدی سرقت هستیم.

رادان با بیان اینکه درگیری با سارقین زیاد شد و در برخی مواقع سارقان اقدام به خودزنی برای فرار از دست ماموران نیز کرده بودند، گفت: در این شرایط لازم بود که در ادامه طرح های کنترل سرقت، طرح جدیدی را اجرا کنیم که در نهایت پس از جلسات مختلف با قوه قضاییه و … پلیس طرحی را به قوه قضاییه پیشنهاد داد که امکان کنترل سارقان پُرسابقه وجود داشته باشد و در نهایت نیز به طرح کنترل هوشمند سارقان حرفه ای و سابقه دار رسیدیم.

وی با بیان اینکه رییس قوه قضاییه با اجرای این طرح موافقت کرد، گفت: امروز این طرح در تهران بزرگ، استان البرز و غرب استن تهران به اجرا درآمد و قرار است تا سارقانی که تا چهار فقره محکومیت دارند در این طرح مورد نظارت قرار بگیرند.

رادان با بیان اینکه این پابندهای الکترونیک توسط متخصصین ایرانی تولید شده و مورد آزمایش قرار گرفته است، گفت: در مرحله اول اجرای طرح 1000 سارق پابند می گیرند و تا پایان سال 1100 سارق با پابند کنترل می شوند و بعد از آن نیز باید تعداد پابندها به پنج هزار مورد برسد.  با نصب این پابندها باید پایش به صورت دقیق انجام شود و در این خصوص  وظیفه کلانتری و آگاهی کاملاً معلوم شده است.

پایان خبر cmsd/

پابند الکترونیک برپای 1000 سارق سابقه دار/ کاهش 22 درصدی سرقت در سال 1402

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پابند الکترونیک برپای 1000 سارق سابقه دار/ کاهش 22 درصدی سرقت در سال 1402" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پابند الکترونیک برپای 1000 سارق سابقه دار/ کاهش 22 درصدی سرقت در سال 1402"، کلیک کنید.