با کاکایو فشارخون تان را کنترل کنید

با کاکایو فشارخون تان را کنترل کنید

آفتاب نیوز :

سلامت قلب و عروق برای سلامت کلی بدن ضروری است.

عوامل خطر بیماری های قلبی عروقی مانند فشار خون بالا باید به سرعت مورد توجه قرار گیرد تا خطر عوارض بعدی کاهش یابد. افراد همچنین می توانند با داشتن سبک زندگی سالم به جلوگیری از افزایش فشار خون کمک کنند.

قلب خون را در سراسر بدن پمپاژ می کند و اکسیژن و مواد مغذی مورد نیاز برای عملکرد آن را تامین می کند. محققان به طور مداوم در حال بررسی عواملی هستند که بر سلامت قلب و عروق تاثیر می گذارد و آن را بهبود می بخشد.

نتایج مطالعه اخیر نشان داد که فلاوانول های کاکایو ممکن است با کاهش سفتی شریان ها، فشار خون را در بزرگسالان سالم کاهش دهند، اما فقط زمانی که فشار خون بالا باشد.

محققان مطالعه حاضر خاطرنشان می کنند که مطالعات قبلی اثرات کاهش فشار خون و کاهش سفتی شریانی فلاوانول های کاکایو را در انسان های سالم نشان داده اند.

با این حال، از آنجایی که این مطالعات در محیط های کاملاً کنترل شده بودند، محققان می خواستند ببینند این مداخله در سناریو های واقعی چقدر خوب عمل می کند.

این مطالعه شامل یازده بزرگسال سالم بود که دوز های متناوب کپسول فلاوانول کاکایو و کپسول دارونما را به مدت هشت روز دریافت کردند.

آن ها دوز ها را در همان زمان صبح پس از جمع آوری فشار خون، ضربان قلب و سرعت موج نبض دریافت کردند.

شرکت کنندگان این اندازه گیری ها را هر نیم ساعت برای سه ساعت اول پس از مصرف کپسول و سپس هر ساعت به مدت دوازده ساعت در طول روز انجام می دادند.

نتایج نشان داد که فلاوانول های کاکایو در کاهش فشار خون و کاهش سفتی شریانی موثر بودند.

یکی از نگرانی های مربوط به استفاده از فلاوانول های کاکایو برای کاهش فشار خون، خطر کاهش فشار خون بسیار کم است. با این حال، در این مطالعه، محققان دریافتند که کاکایو در هنگام فشار خون پایین تاثیر کمتری دارد و این نشان می دهد که این یک مداخله بالقوه ایمن است.

با کاکایو فشارخون تان را کنترل کنید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "با کاکایو فشارخون تان را کنترل کنید" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "با کاکایو فشارخون تان را کنترل کنید"، کلیک کنید.