برگزاری نشست بین المللی ایران و آفریقا

برگزاری نشست بین المللی ایران و آفریقا

معاون ارتقای کسب و کارهای بین المللی سازمان توسعه تجارت از برگزاری دومین اجلاس بین المللی ایران و آفریقا در تاریخ 7 تا 10 اردیبهشت 1403 با حضور بیش از 40 کشور آفریقایی خبر داد.

به گزارش cmsd، نشست مقدماتی دومین اجلاس بین المللی ایران و آفریقا با حضور مهدی ضیغمی، معاون وزیر و رییس سازمان توسعه تجارت، سید محمدصادق قنادزاده، معاون ارتقای کسب و کارهای بین المللی سازمان توسعه تجارت و جمعی از نمایندگان معاونت های مختلف وزارت صمت برگزار شد.

قنادزاده در این نشست از برگزاری دومین اجلاس بین المللی ایران و آفریقا همزمان با نمایشگاه ایران اکسپو خبر داد و افزود: سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان متولی تجارت خارجی کشور بنا دارد دومین اجلاس بین المللی ایران و آفریقا را در سطح وزرای اقتصادی این قاره برگزار کند.

وی با بیان اینکه جهان متوجه اهمیت تجارت با کشورهای آفریقایی شده است، گفت: کمتر از 2 ماه تا برگزاری این نمایشگاه فرصت داریم و بهتر است در این مدت باقی مانده برنامه ریزی ها را به گونه ای انجام بدهیم که دیدارها منتج به قرارداد با این کشورها شود.

گفتنی است آفریقا یک پنجم جمعیت کره زمین را دارد و حدود 30 درصد از ذخایر معدنی، 12 درصد از نفت، 8 درصد از گاز طبیعی و 50 درصد از ذخایر طلای جهان را داراست.

لازم به ذکر است دومین اجلاس بین المللی ایران و آفریقا 7 تا 10 اردیبهشت 1403 با حضور بیش از 40 کشور آفریقایی در مرکز همایش های بین المللی اجلاس سران تهران برگزار می شود.

پایان خبر cmsd

برگزاری نشست بین المللی ایران و آفریقا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برگزاری نشست بین المللی ایران و آفریقا" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برگزاری نشست بین المللی ایران و آفریقا"، کلیک کنید.