بهره برداری رسمی از میادین نفتی سپهر و جفیر به ارزش 2.8 میلیارد دلار

بهره برداری رسمی از میادین نفتی سپهر و جفیر به ارزش 2.8 میلیارد دلار

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از بهره برداری رسمی از میادین سپهر و جفیر به زودی خبر داد و گفت: این پروژه ملی به ارزش 2.8 میلیارد دلار با تولید روزانه 50 هزار بشکه نفت به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری cmsd از شرکت ملی نفت، محسن خجسته cmsd با اعلام اینکه بهره برداری رسمی از میادین سپهر و جفیر به زودی آغاز می شود، اظهار کرد: این پروژه ملی در قراردادی به ارزش 2.8 میلیارد دلار با تولید روزانه 50 هزار بشکه نفت سبک صادراتی به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه در این طرح ملی به ساخت داخل توجه ویژه ای شده است، افزود: در این طرح با توجه به فشار بالای مخزن نفتی، استفاده از تجهیزات سرچاهی معمول امکان پذیر نبود و از همین رو در جریان توسعه بومی سازی تجهیزات تکمیل چاه با فشار 10 هزار پی اس آی به انجام رسید.

معاون وزیر نفت تصریح کرد: نصب، اجرا و تکمیل 51 کیلومتر خط لوله جریانی نفت و احداث بیش از 32 کیلومتر جاده دسترسی و معابر از دیگر اقدام هایی است که در توسعه میادین سپهر و جفیر به انجام رسیده است.

خجسته cmsd گفت: از تلاش همکارانم در شرکت ملی نفت ایران، شرکت مهندسی و توسعه نفت و شرکت پیمانکار برای توسعه این طرح که نماد مهمی از تبلور ساخت داخل است قدردانی می کنم.

بر اساس این گزارش، میادین نفتی سپهر و جفیر در منطقه غرب کارون در جنوب غربی شهر اهواز واقع شده است. این قرارداد 20 ساله که با هدف تولید نفت از یکی از عمیق ترین و پرفشارترین لایه های نفتی ایران امضا شده است، نخستین قرارداد از قراردادهای جدید نفتی بود که به تولید نفت منجر شده است.

تعداد چاه ها تا انتهای طرح 135 حلقه چاه خواهد بود که روزانه 110 هزار بشکه نفت در پایان اجرای قرارداد از میادین سپهر و جفیر تولید می شود.

بهره برداری رسمی از میادین نفتی سپهر و جفیر به ارزش 2.8 میلیارد دلار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بهره برداری رسمی از میادین نفتی سپهر و جفیر به ارزش 2.8 میلیارد دلار" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بهره برداری رسمی از میادین نفتی سپهر و جفیر به ارزش 2.8 میلیارد دلار"، کلیک کنید.