یک اخلالگر نظام اقتصادی در اصفهان دستگیر شد

یک اخلالگر نظام اقتصادی در اصفهان دستگیر شد

آفتاب نیوز :

سردار حمید علینقیان پورظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ماموران پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اشرافیت اطلاعاتی خود از فعالیت غیر قانونی یک شرکت هولدینگ در زمینه جذب سپرده های مردم و پرداخت سود با کارمزد بالا مطلع و موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: ماموران پس از کسب اطلاعات لازم و اطمینان از تخلف شرکت مذکور با هماهنگی مرجع قضایی به همراه کارشناسان اداره امور مالیاتی، اداره صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی از محل شرکت بازدید و ضمن جمع آوری مستندات مرتبط با فرار مالیاتی، اسناد مالی مرتبط به جذب سپرده و مشخصات سرمایه گذاران را کشف و نسبت به پلمب هولدینگ اقدام کردند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان عنوان کرد: در بررسی اسناد توقیفی مشخص شد 96 نفر از شهروندان با تنظیم قرارداد اقدام به سپرده گذاری با مبلغ 200 میلیارد ریال نزد مدیر شرکت کرده و وی به صورت ماهانه حدوداً 5 الی 10 درصد سود به آنان پرداخت می کرده است.

سردار علینقیان پور اظهار کرد: در ادامه مدیر شرکت به همراه پرونده اتهامی به بازپرسی شعبه 6 دادسرای عمومی و انقلاب اصفهان معرفی و ضمن تفهیم اتهام با قرار تامین مقتضی به اتهام اخلال در نظام اقتصادی از طریق وصول وجوه کلان به صورت قبول سپرده اشخاص حقیقی منتهی به حیف و میل اموال و وجوه روانه زندان شد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه اقدامات لازم پیرامون جرایم ارتکابی متهم در حال انجام است، گفت: با تلاش کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی 20 نفر از سپرده گذاران شناسایی و به این پلیس دعوت و مدارک و مستندات آنان اخذ و ضمیمه پرونده شد و سایر مالباختگان نیز از طریق مراجعه به خانواده و پدر متهم اقدام به دریافت خسارت و جبران ضرر و زیان وارده کردند. همچنین تعدادی دیگر از مال باختگان در مراجع قضایی اعلام شکایت کردند که شکایات آنان در حال رسیدگی حقوقی است.

یک اخلالگر نظام اقتصادی در اصفهان دستگیر شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یک اخلالگر نظام اقتصادی در اصفهان دستگیر شد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یک اخلالگر نظام اقتصادی در اصفهان دستگیر شد"، کلیک کنید.