خودروی برقی مجهز به باتری های نانویی ساخته شد

خودروی برقی مجهز به باتری های نانویی ساخته شد

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری cmsd، یک شرکت دانش بنیان خارجی، اخیراً خودروی الکتریکی Halcyon Concept خود را معرفی کرده، خودرویی که در آن قرار است از باتری های لیتیوم-گوگرد شرکت لایتن (Lyten) استفاده شود.

 این شرکت، این کار را به عنوان بخشی از هدف خود برای دستیابی به خودرویی با وزن سبک تر و دوربردتر اعلام کرده، باتری هایی که عاری از نیکل یا کبالت هستند.

در اعلامیه این شرکت دانش بنیان خارجی، درباره Halcyon آمده است که این شرکت باتری های 800 ولتی لیتیوم سولفور لایتن 800  را مورد استفاده قرار می دهد، باتری هایی که در آن ها از نیکل، کبالت یا منگنز استفاده نمی شود. در نتیجه 60 درصد کربن کمتری نسبت به بهترین باتری های کلاس امروزی ایجاد شده و مسیری برای دستیابی به پایین ترین حد انتشار دی اکسیدکربن هموار می شود.

فناوری لیتیوم-گوگرد مسیری را برای باتری های EV با بیش از دو برابر چگالی انرژی بیشتر و در نتیجه نصف وزن باتری های لیتیوم یون حاوی نیکل، کبالت یا منگنز امروزی ارایه می دهد.

شیمی این باتری نیازی به نیکل، کبالت یا منگنز در کاتد و گرافیت در آند ندارد و به باتری لیتیوم گوگردی اجازه می دهد تا به طور کامل از منابع موجود در آمریکا و اروپا استفاده شود و وابستگی به مناطق دیگر به حداقل برسد.

دن کوک، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، توضیح داد: همانطور که Halcyon نمونه ای از آینده خودرو کاملا برقی برند کرایسلر است، ما معتقدیم باتری های لیتیوم-گوگرد ما نشان دهنده پلتفرم باتری آینده خودروهای الکتریکی است که از طریق زنجیره های کاملاً محلی تامین می شود. ما توانسته ایم از طریق تجاری سازی نوآوری گرافن سه بعدی، جدول زمانی توسعه لیتیوم-گوگرد را به طور چشمگیری تسریع کنیم.

فناوری لیتیوم-سولفور به مدت چندین دهه است که شناخته شده بوده و 2 تا 3 برابر چگالی انرژی لیتیوم یون را نگه می دارد اما به دلیل چالش های علمی، دانشمندان چندان امیدوار نیستند که تا پیش از ورود به دهه 2030 محصولات آن وارد بازار شود.

لایتن با استفاده از مواد گرافن سه بعدی خود کاتد کامپوزیت گرافن گوگرد ایجاد کرده که شاید بتواند در تسریع ورود به بازار این نوع باتری تاثیرگذار باشد. در ماه ژوین، لیتن از افتتاح اولین کارخانه تولید باتری لیتیوم-سولفور در سان خوزه کالیفرنیا خبر داد. این خط تولید آزمایشی ظرفیت تولید 200000 سلول در سال را دارد.

خودروی برقی مجهز به باتری های نانویی ساخته شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خودروی برقی مجهز به باتری های نانویی ساخته شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خودروی برقی مجهز به باتری های نانویی ساخته شد"، کلیک کنید.