رونمایی از اولین ترانسفورماتور کوره کشور / تولید سیم بافته برای اولین بار

رونمایی از اولین ترانسفورماتور کوره کشور / تولید سیم بافته برای اولین بار

به گزارش خبرگزاری cmsd استان سمنان ،فرج الله معماری رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان در این آیین اظهار کرد: نخستین ترانسفورماتور کوره قوس مستغرق کشور با اتکاء به توان داخلی در استان سمنان و در گروه صنعتی آریاترانسفو ساخته شده است.
وی ساخت این ترانسفورماتور را در راستای تکمیل زنجیره صنعت فولادسازی و صنایع پایه ای و فروسیلیس و فرو آلیاژ کشور، بسیار مهم ارزیابی و خاطرنشان کرد: این ترانسفورماتور برای اولین بار در کشور و در این واحد صنعتی دانش بنیان طراحی و تولید شده است.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان با بیان این که طراحی و ساخت این ترانسفورماتور نیازمند تکنولوژی و دانش فنی بالایی است، ادامه داد: خودکفایی صنعت فروسیلیس و فروآلیاژ کشور در گرو تولید این ترانسفورماتور بوده و این نیاز تا پیش از این از طریق واردات از کشورهای خارجی رفع می شده است.
وی یادآوری کرد: با تولید این ترانسفورماتور سالانه از خروج حداقل 5 میلیون یورو ارز، جلوگیری می شود.
معماری با اشاره به توان تولید این واحد دانش بنیان افزود: با توجه به کیفیت بالای این محصول، زمینه صادرات این محصول به بازارهای جهانی نیز فراهم شده است.
وی با اشاره به ایجاد یک بخش جدید در بزرگترین تولیدکننده ترانسفورماتور خاورمیانه برای طراحی و تولید این محصول دانش بنیان جدید، گفت: این بخش جدید زمینه اشتغال برای 200 نفر را در استان فراهم کرده است.
رییس اتاق بازرگانی استان سمنان با بیان این که نیاز سالانه کشور در این بخش حدودا 50 ترانسفورماتور کوره است، اضافه کرد: این واحد توان تولید سالانه 80 دستگاه را دارد.
وی یادآوری کرد: زمینه صادرات این محصول به کشورهای همسایه و کشورهای حاشیه خلیج فارس فراهم شده است.
رییس اتاق بازرگانی استان سمنان همچنین از تولید سیم بافته برای اولین بار در کشور در آریاترانسفورماتور شهمیرزاد خبر داد و گفت: این واحد تا پیش از این سالانه به واردات 40 میلیون دلار سیم بافته نیاز داشته که با تولید این محصول نه تنها نیاز استان سمنان به سیم بافته در همین واحد تولید و تامین می شود، بلکه بخش مهمی از نیاز کشور نیز تولید خواهد شد.
وی گفت: کاهش قیمت تمام شده، کوتاه شدن زمان تامین مواد اولیه، کاهش نیاز به سرمایه در گردش و… از مزیت های تولید این محصول جدید است.معماری با بیان این که فرآیند تولید سیم بافته در شهمیرزاد از اول زمستان آغاز شده، ادامه داد: در حال حاضر توان تولید سالانه دو هزار تن سیم بافته در استان سمنان ایجاد شده است.

46

رونمایی از اولین ترانسفورماتور کوره کشور / تولید سیم بافته برای اولین بار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رونمایی از اولین ترانسفورماتور کوره کشور / تولید سیم بافته برای اولین بار" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رونمایی از اولین ترانسفورماتور کوره کشور / تولید سیم بافته برای اولین بار"، کلیک کنید.