صرفه جویی7میلیون مترمکعبی آب درکرمانشاه با انسداد چاه های غیرمجاز – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

صرفه جویی7میلیون مترمکعبی آب درکرمانشاه با انسداد چاه های غیرمجاز - خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار cmsd، افشین یگانه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان کرمانشاه که به ریاست استاندار و با حضور مدیران دستگاه های اجرایی استان در سالن جلسات شهید سلیمانی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: با پیگیری های ستاد مدیریت بحران کرمانشاه 135 حلقه چاه غیر مجاز در این استان طی سال جاری مسدود شد که این اقدام منجر به صرفه جویی و تقویت حوزه های آبی به میزان 7.05 میلیون متر مکعب شد.

وی با اشاره به انسداد چاه های غیر مجاز در این استان، افزود: پیرو مصوبات جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان با استفاده از ظرفیت های کارگروه سازگاری با کم آبی استان تمرکز مباحث به موضوع تامین آب و آبرسانی کلانشهر کرمانشاه بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه ادامه داد: اولین اقدام عملی در راستای مصوبات جلسات این ستاد نجات تالاب هشیلان و سراب یاوری بود که این اقدام منجر به شناسایی و مکان یابی 63 حلقه چاه آب غیر مجاز در حریم آبخوان تامین آب کلانشهر کرمانشاه شد.

یگانه همچنین به لایه روبی رودخانه های این استان در راستای مقابله با سیل در فصل زمستان 1402 اشاره کرد و گفت: به استناد مصوبات این ستاد، با برگزاری جلسات تخصصی و پیگیری دستورالعمل های اقدامات احتیاطی فصول پاییز و زمستان اقداماتی برای کاهش خطر سیل احتمالی به انجام رسید.

وی توضیح داد: در این راستا برای نخستین بار قرارگاه مقابل با سیل با هماهنگی دستگاه های ذی ربط از جمله راهداری، آب منطقه ای، شهرداری ها و فرمانداری ها تشکیل شد.

یگانه ادامه داد: پیش از آغاز فصل بارش سال جاری بیش از 30 کیلومتر از رودخانه های استان کرمانشاه شامل رودخانه های رازآور، مرگ، گاماسیاب، قره سو، تنگ کنشت و… لایروبی شد.

گفتنی است، در این جلسه گزارش عملکرد یک ساله اداره کل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه شامل اقداماتی از جمله طرح جایگزینی پساب فاضلاب در مصارف صنعتی، حوزه ساخت و سازها و گودبرداری های غیر مجاز، افزایش ضریب نفوذ بیمه منازل روستایی و شهری، شناسایی و ساماندهی تشکل های کنشگر و بخش های خصوصی در مدیریت بحران و… ارایه شد.

صرفه جویی7میلیون مترمکعبی آب درکرمانشاه با انسداد چاه های غیرمجاز – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صرفه جویی7میلیون مترمکعبی آب درکرمانشاه با انسداد چاه های غیرمجاز – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صرفه جویی7میلیون مترمکعبی آب درکرمانشاه با انسداد چاه های غیرمجاز – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.