عربستان روی مقبره ناپلیون دست گذاشت!

عربستان روی مقبره ناپلیون دست گذاشت!

پیشنهاد عربستان برای برپایی یک غرفه ملی در جریان المپیک 2024 در ساختمانی تاریخی در پاریس، با مخالفت قانون گذاران و افکار عمومی فرانسه روبه رو شده است.

به گزارش cmsd، وزارت دفاع فرانسه اعلام کرد که عربستان سعودی در حال مذاکره برای ساخت یک غرفه ملی در طول المپیک پاریس در ساختمان تاریخی «لِزَنوَلید» (Les Invalides) پاریس است که مقبره ناپلیون را در خود جای داده است.

این وزارتخانه که مالک ساختمان و محوطه آن است، گفت: «بنا به درخواست سعودی ها بحث هایی در جریان است، اما شرایط سختگیرانه ای وجود دارد، که سعودی ها هنوز آنها را نپذیرفته اند.»

بسیاری از کشورها در طول بازی های المپیک غرفه های موقتی برپا می کنند که برای تبلیغات ملی و همچنین فضاهایی است که برای هواداران و رویدادهای رسمی استفاده می شود.

«ناتالی سر»، نماینده جناح راست فرانسه این موضوع را در پارلمان مطرح کرد و ساختمان «لزنولید» را گنجینه معماری و پر از نماد و تاریخ کشور فرانسه خواند و به نمایندگان مجلس یادآوری کرد که این ساختمان دارای یک بیمارستان نظامی نیز هست.

او به خبرگزاری فرانسه گفت: «عربستان سعودی به دلیل سوابق حقوق بشری خود مشکل خاصی ایجاد می کند، اما هر کشور دیگری نیز چنین درخواستی داشت، همین محدودیت ها اعمال می شد. چیزهایی هست که نه برای فروش و نه برای پول درآوردن است و به نظر من ساختمات «لزنولید» یکی از آنهاست.»

«لزنولید» (Les Invalides) یک موزه و آرامگاه واقع در پاریس در فرانسه است. ساخت وساز این ساختمان برای کهنه سربازان و آسیب دیدگان جنگ در سال 1671 به دستور لویی چهاردهم شروع شد و در سال 1678 میلادی به بهره برداری رسید.

پایان خبر cmsd

عربستان روی مقبره ناپلیون دست گذاشت!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عربستان روی مقبره ناپلیون دست گذاشت!" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عربستان روی مقبره ناپلیون دست گذاشت!"، کلیک کنید.