اسبقیان: اختلافی بین وزارت ورزش و کمیته المپیک نیست – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

اسبقیان: اختلافی بین وزارت ورزش و کمیته المپیک نیست - خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار cmsd، سید محمد شروین اسبقیان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در پایان مجمع انتخاباتی فدراسیون جانبازان و توان یابان اظهار داشت: خدا را شاکر هستیم که فدراسیون جانبازان و توان یابان تعیین و تکلیف شد. یکی از وظایفی که وزیر ورزش به من داده این است که فدراسیون های بدون رییس هرچه سریع تر مجمع های انتخاباتی آنها برگزار شود تا برنامه های خود را اجرایی کنند. الحمدالله مجمع انتخاباتی این فدراسیون هم امروز سه شنبه 14 اسفند با اکثریت اعضا برگزار شد و جلیل کوهپایه زاده به عنوان رییس این فدراسیون انتخاب شد.

او ادامه داد: ابتدا قرار بود مجمع در ساعت 10 صبح برگزار شود اما به دستور مقام عالی وزارت ورزش و به این خاطر که حق کسی ضایع نشود، دستگاه های نظارتی بار دیگر کاندیدها را مورد بررسی قرار دادند و در نهایت این مجمع در ساعت 15 برگزار شد و به همین دلیل از اعضای مجمع و روسای هیات ها عذرخواهی به عمل آمد.

او افزود: این فدراسیون افتخار آفرین بوده و تاریخ سازی کرده است و رهبر انقلاب هم بارها از این فدراسیون تقدیر کرده اند. وزارت ورزش در کنار تمامی فدراسیون ها است و بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی باید از این فدراسیون حمایت ویژه ای شود و شخص رییس جمهور نگاه ویژه ای به این فدراسیون دارد و با توکل بر خدا رییس جدید و اعضای مجمع کارها را به بهتری شکل ممکن جلو خواهند برد.

او در خصوص برگزاری سایر مجامع انتخاباتی فدراسیون ها گفت: ما به طور مرتب مجامع را برگزار می کنیم. روز شنبه 19 اسفند مجمع انتخاباتی فدراسیون چوگان و پس از آن سوارکاری را خواهیم داشت. همچنین مجمع انتخاباتی فدراسیون والیبال هم پیش از سال جدید برگزار خواهد شد. و انشاالله مابقی فدراسیون ها هم تا خرداد 1403 تعیین و تکلیف خواهند شد.

معاون وزیر ورزش گفت: خوشبختانه در مقطع کنونی هیچ گونه اختلاف نظری بین وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک وجود ندارد، خسروی وفا از اسطوره های مدیریتی ورزش کشور به حساب می آید و همواره زحمات زیادی برای ورزش ایران کشیده است و از نظرات او استفاده خواهد شد. امروز صبح خود او به بنده اعلام کرد با توجه به اینکه مجمع در ساعت 15 برگزار خواهد شد من خودم این موضوع را اعلام خواهم کرد. ما نمی توانستیم بار دیگر مجمع را به تعویق می انداختیم و با دستور وزیر بار دیگر کاندیداها مورد بررسی قرار گرفتند.

اسبقیان در خصوص 18 رای سفید در این مجمع گفت: اعضای مجمع حق دارند رای بدهند و حق دارند رای ندهند و باید به نظر اعضا احترام گذاشت و کسانی هم که رای سفید داده اند حتماً صلاح را در این موضوع دیده اند. باید به قوانین و هر تصمیمی که مراجع نظارتی بگیرند باید به دستگاه های مربوطه احترام گذاشت.

او در خصوص تغییر روسای برخی از هیات های استانی فدراسیون ژیمناستیک با دستور عابد حق دادی بیان کرد: قطعاً در هر هیات استانی مجمع برگزار شده و اعضای مجمع حضور داشته اند و حق دادی نیز به عنوان سرپرست وقت فدراسیون ژیمناستیک بر اساس رای اعضای مجمع روساهای استانی را منصوب کرده است که در این مورد نمی توان ایرادی را وارد دانست. اگر گزارشی از سوی دستگاه های نظارتی مبنی بر ابطال رای هیات های استانی گزارش شود، باید بار دیگر مجمع آن هیات استانی برگزار شود.

معاون وزیر ورزش در خصوص واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: باید سازمان خصوصی سازی در این مورد پاسخگو باشد و قطعاً دوستان کارها را جلو خواهند برد.

اسبقیان: اختلافی بین وزارت ورزش و کمیته المپیک نیست – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اسبقیان: اختلافی بین وزارت ورزش و کمیته المپیک نیست – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اسبقیان: اختلافی بین وزارت ورزش و کمیته المپیک نیست – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.