آمادگی شورای وزیران امورخارجه کشورهای اسلامی بر پیگیری تصمیمات اتخاذی در خصوص فلسطین

در دیدار امیرعبداللهیان و دبیرکل سازمان همکاری اسلامی مطرح شد؛

آمادگی شورای وزیران امورخارجه کشورهای اسلامی بر پیگیری تصمیمات اتخاذی در خصوص فلسطین

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با ابراهیم طه دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، با تشکر از اهتمام او به مسیله غزه و تلاش های وی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین، نسبت به وضعیت وخیم انسانی در فلسطین خاصه نوار غزه شدیدا ابراز نگرانی کرد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری cmsd؛ حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با آقای حسین ابراهیم طه دبیرکل سازمان همکاری اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

امیرعبداللهیان با تشکر از اهتمام دبیرکل سازمان همکاری اسلامی به مسیله غزه و تلاش های وی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین، نسبت به وضعیت وخیم انسانی در فلسطین خاصه نوار غزه شدیدا ابراز نگرانی کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان از دبیرکل برای اجابت فوری درخواست جمهوری اسلامی ایران و برخی دیگر از کشور های اسلامی برای برگزاری جلسه فوق العاده شورای وزیران امور خارجه تشکر کرد.

امیرعبداللهیان مسیله فلسطین را مسیله محوری و مرکزی جهان اسلام دانست و بر ضرورت تلاش قویتر و موثرتر سازمان همکاری برای پایان دادن هر چه سریعتر به جنایت جنگی علیه ملت مظلوم فلسطین خاصه فاجعه انسانی در غزه تاکید نمود.

وی اهمیت اجلاس جاری غزه همزمان با تداوم وضعیت فاجعه بار انسانی در نوار غزه را برشمرد و تاکید کرد لازم است کشور های اسلامی شرکت کننده در این نشست با اتخاذ تصمیمات قوی، پیام محکم و بازدارنده به رژیم صهیونیستی و حامیان آن ارسال نموده و گام های قوی برای پایان دادن به این نسل کُشی بیرحمانه بردارند.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین از روند تعامل و مشورت های جمهوری اسلامی ایران و دبیرخانه سازمان همکاری اسلامی بویژه تماس ها و رایزنی های مشترک با دبیرکل ابرار خرسندی نمود و با توجه به ابعاد و آثار مثبت حاصله، از تداوم این مشورت ها و همکاری ها استقبال کرد.

حسین ابراهیم طه دبیرکل سازمان همکاری اسلامی نیز با تشکر از موضع قوی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از فلسطین و ابتکار و مشارکت وزیر امور خارجه کشورمان در این نشست، به تشریح برخی تلاش ها و اقدامات سازمان همکاری اسلامی در خصوص تحولات فلسطین پرداخت و آمادگی خود را برای پیگیری مجدانه تصمیمات شورای وزیران خارجه سازمان همکاری اسلامی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین اظهار داشت.

آمادگی شورای وزیران امورخارجه کشورهای اسلامی بر پیگیری تصمیمات اتخاذی در خصوص فلسطین

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمادگی شورای وزیران امورخارجه کشورهای اسلامی بر پیگیری تصمیمات اتخاذی در خصوص فلسطین" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمادگی شورای وزیران امورخارجه کشورهای اسلامی بر پیگیری تصمیمات اتخاذی در خصوص فلسطین"، کلیک کنید.