اردوغان: سرقت و انحطاط اخلاقی علت وحشیگری اسراییل در غزه است

اردوغان: سرقت و انحطاط اخلاقی علت وحشیگری اسراییل در غزه است

رییس جمهور ترکیه با تاکید بر قصد کشورش برای ادامه دادن به تلاش هاش برای غزه، علت وحشیگری رژیم اشغالگر در غزه را تنها سرقت، انحطاط اخلاقی و رذالت دانست.

به گزارش cmsd، «رجب طیب اردوغان» رییس جمهور ترکیه در سخنرانی که پس از جلسه کابینه اش در ساختمان ریاست جمهوری در آنکارا داشت، اظهار کرد: روشن است چه کسی راه را برای کشتار مستمر اسراییل در غزه باز کرد، چه کسی از آن حمایت کرد، چه کسی نظاره گر ماند و حتی چه کسی از آن خوشحال شد.

اردوغان با اشاره به اینکه آنکارا تلاش کرد از طریق ابتکارعمل های دیپلماتیک و کمک های بشردوستانه از ساکنان غزه حمایت کند، گفت: ترکیه تمام توان خود را برای کمک به غزه و فلسطین به کار می گیرد و این روند ادامه خواهد یافت و حل این مشکل بر ایجاد تفاهمی سازنده و جدی در سطح بین المللی استوار است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، رییس جمهور ترکیه تاکید کرد: بیش از هر زمان دیگری این نیاز مبرم وجود دارد که جهان اسلام یک پیکر واحد همانند آجرهای یک دیوار باشد.

او با اشاره به شکست نهادهای سازمان ملل و بین المللی در به دست گرفتن زمام ابتکارعمل درباره غزه گفت: نیازی به توضیح نیست نهادهای بین المللی که قرار بود مانع این وحشیگری شوند، چگونه فلج شدند و حتی کسانی که تنها قصد اعلام این وحشیگری را داشتند، به چه شکل سرکوب شدند و ظلم صهیونیسم فاشیست تا چه اندازه می تواند نامحدود باشد.

اردوغان افزود: اولین ساختمان شهرک یهودی که در غزه افتتاح می شود، به تنهایی کافی خواهد بود تا نشان دهد دلیل این وحشیگری تنها سرقت، فروپاشی اخلاقی و رذالت است.

رییس جمهور ترکیه در ادامه تاکید کرد: آینده هر کشور یا ملتی که به مصادره برنامه ریزی شده اراضی فلسطینی که از جنگ جهانی دوم ادامه دارد، مشروعیت ببخشد، هرگز در آرامش نخواهد بود.

او ادامه داد: فردا که عملیات های قتل و سرقت که امروز برای فلسطینی ها آشنا است، برای آنها هم انجام شود، دیگر این کشورها و ملت ها رویی برای درخواست کمک از کسی نخواهند داشت.

در نتیجه حملات مستمر رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر 2023، ساکنان این منطقه با فاجعه انسانی بی سابقه ای روبه رو شده و بیش از 1.8 میلیون فلسطینی در داخل این منطقه در اردوگاه هایی بدون تجهیزات و امکانات و اقامتگاه ها مواجه شدند.

پایان خبر cmsd

اردوغان: سرقت و انحطاط اخلاقی علت وحشیگری اسراییل در غزه است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اردوغان: سرقت و انحطاط اخلاقی علت وحشیگری اسراییل در غزه است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اردوغان: سرقت و انحطاط اخلاقی علت وحشیگری اسراییل در غزه است"، کلیک کنید.