کمپین «نه به چهارشنبه سوری خطرناک» در سراسر کشور اجرا می شود

کمپین «نه به چهارشنبه سوری خطرناک» در سراسر کشور اجرا می شود

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از اجرای سراسری «کمپین نه به چهارشنبه سوری» خطرناک در کشور خبرداد

 .قدرت الله محمدی در گفت وگو با cmsd با اشاره به چهارشنبه سوری گفت:درحال نزدیک شدن به ایام آخر سال هستیم و طبق روال هر ساله، در چهارشنبه پایان سال که به روز چهارشنبه سوری معروف است؛ شاهد حوادث گوناگونی در شهر تهران و سراسر کشور هستیم.

وی افزود: متاسفانه به جای اینکه با اجرای درست این رسم دیرینه، با آرامش به استقبال سال نو برویم؛ با بی احتیاطی برخی شهروندان، حوادث تلخی رقم می خورد که برای خودشان و بقیه افراد خطرناک است و ممکن است به سوختگی، قطع عضو و حتی مرگ ختم شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران ادامه داد: امسال هفتمین سالی است که کمپین «نه به چهارشنبه سوری خطرناک» را دنبال می کنیم. ما مخالف برگزاری این جشن نیستیم اما شرایط برگزاری برای همه باید ایمن باشد.

محمدی با تاکید بر توسعه این کمپین به سراسر کشور گفت: امسال برای اولین بار این کمپین را به سراسر کشور توسعه دادیم. هفته گذشته با روابط عمومی آتش نشانی همه استان ها جلسه داشتیم و مقرر شد در 31 استان این کمپین، فرهنگسازی را آغاز کند تا یک چهارشنبه سوری امن را تجربه کنیم.

وی با اشاره به شعار این کمپین افزود: «چهارشنبه سوری ایمن در کنار خانواده» شعار امسال این کمپین است که از والدین درخواست می کنیم فرزندان خود را برای انجام این جشن به تنهایی رها نکنند و در کنار یکدیگر باشند که مراقبت های بیشتری از فرزندان خود داشته باشند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران با اشاره به نقش افراد سرشناس در این کمپین ادامه داد: از افراد سرشناس، هنرمندان، ورزشکاران، سیاستمداران و افراد تاثیرگذار در جامعه دعوت می کنیم به این کمپین بپیوندند که به ما کمک کنند که امسال یک چهارشنبه سوری را به پایان برسانیم و کمتر شاهد اتفاقات ناگوار باشیم.

محمدی درباره تمهیدات آتش نشانی تهران برای چهارشنبه سوری نیز گفت: ما هرساله در چهارشنبه سوری، از دوبرابر ظرفیت آتش نشانی استفاده می کنیم و حتی آتش نشانانی که در استراحت هستند نیز برای آماده باش فرامی خوانیم که این مسیله بسیار برای آنان سخت است که بدون استراحت شیفت های متعددی را در خدمت باشند.

وی افزود:طبق بررسی های سال گذشته، هر سال که شهروندان به هشدارهای ایمنی توجه شده است، خطرات ناشی از حوادث و مصدومان بسیار کمتر می شود بنابراین امیدواریم امسال نیز شاهد کم شدن آمار مصدومان و فوتی های چهارشنبه سوری باشیم.  

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران ادامه داد: امیدواریم امسال نیز مردم به نیروهای امدادی کمک کنند تا این شادی به غم منجر نشود.

محمدی با اشاره به آماده باش نیروهای امدادی در چهارشنبه سوری گفت: ما در آتش نشانی  در شب سه شنبه آماده باش کامل هستیم و 1800 نفر در ایستگاه مشغول در شیفت خود هستند. همچنین به همین تعداد آتش نشان که در شیفت استراحت هستند نیز در محل های مختلف استقرار موقت دارند تا نزدیک به مرکز حوادث باشند تا در صورت بروز هر گونه مشکلی زودتر به مردم کمک کنند.

پایان خبر cmsd

کمپین «نه به چهارشنبه سوری خطرناک» در سراسر کشور اجرا می شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کمپین «نه به چهارشنبه سوری خطرناک» در سراسر کشور اجرا می شود" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کمپین «نه به چهارشنبه سوری خطرناک» در سراسر کشور اجرا می شود"، کلیک کنید.