تذکر زنگنه درباره اختصاص ارز مبادله ای برای سفرهای خارجی

تذکر زنگنه درباره اختصاص ارز مبادله ای برای سفرهای خارجی

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در تذکری با انتقاد از اختصاص ارز مبادله ای برای سفرهای خارجی گفت: اینکه در چنین شرایطی برای قشر متوسط و مرفه جامعه از خزانه کشور ارز ارزان به افراد بدهیم، نه منشا قانونی دارد و نه منشا عقلی.

به گزارش cmsd، محسن زنگنه در جلسه علنی امروز سه شنبه 15 اسفند 1402 مجلس در تذکری به بانک مرکزی تاکید کرد: در شرایطی که کسری تراز تجاری داریم و بسیاری از تولیدکنندگان در صف دریافت ارز هستند بانک مرکزی برای سفرهای خارجی قانونی را مصوب کرده و برای هر سفر حدود 1000 یورو یا 1000 دلار با قیمت بازار مبادله پرداخت می کند.

نماینده مردم تربت حیدریه افزود: با این تصمیم چنانچه الان خانواده ای با سه الی چهار نفر جمعیت یا گروه هایی در همین تعداد بخواهند به کشورهای نزدیک سفر کنند، عملاً سفرشان رایگان تمام می شود؛ سوال من این است که در شرایطی که کسری تراز تجاری داریم و تولیدکنندگان ما بیش از 90 روز الی 100 روز است که در صف دریافت ارز هستند، این تصمیم بانک مرکزی که خلاف عدالت است و باعث شده که حجمی از صف را جلوی صرافی ها داشته باشیم واقعا به چه معناست؟

این نماینده مجلس عنوان کرد: اینکه در چنین شرایطی بیاییم آن هم برای قشر متوسط و مرفه جامعه از خزانه کشور ارز ارزان به افراد بدهیم، نه منشا قانونی دارد و نه منشا عقلی؛ بر همین اساس از رییس مجلس می خواهم که به بانک مرکزی تذکر دهد تا جلوی این اقدامات گرفته شود.

به گزارش cmsd، محمدباقر قالیباف رییس مجلس از کمیسیون اقتصادی خواست تا با برگزاری جلسه ای با حضور رییس بانک مرکزی در این زمینه و همچنین درباره  بحث اختصاص سود 30 درصد به پروژه هایی که عملا 36 درصد تمام می شود، پیگیری های لازم را  انجام دهد.

پایان خبر cmsd

تذکر زنگنه درباره اختصاص ارز مبادله ای برای سفرهای خارجی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تذکر زنگنه درباره اختصاص ارز مبادله ای برای سفرهای خارجی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تذکر زنگنه درباره اختصاص ارز مبادله ای برای سفرهای خارجی"، کلیک کنید.