اظهارات مداخله جویانه مقام انگلیس درباره انتخابات ایران

اظهارات مداخله جویانه مقام انگلیس درباره انتخابات ایران

به گزارش cmsd، طارق احمد روز دوشنبه با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) ادعا کرد: یک بار دیگر، مردم ایران از حق انتخابات آزاد و عادلانه محروم شدند.

وی با زیر سوال بردن جایگاه شورای نگهبان مدعی شد: ایران صلاحیت نامزدهایی را که موافق آن ها نبود (برای شرکت) در انتخابات اخیر رد کرد. مردم ایران باید بتوانند درباره آینده این کشور تصمیم بگیرند.

او در حالی این مطلب را بیان کرد که مشروعیت دولت لندن طبق بیشتر نظرسنجی ها به پایین ترین حد در تاریخ معاصر این کشور رسیده است و افکار عمومی از عملکرد حاکمیت به ستوه آمده اند.

تا پیش از جنگ غزه، لندن صحنه تظاهرات عمومی علیه برنامه های شکست خورده اقتصادی دولت انگنلیس بود و طی پنج ماه گذشته، حامیان فلسطین با برگزاری راهپیمایی های گسترده اعتراضی علیه جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی و حمایت تمام قد دولت لندن، پایه های حاکمیت در این کشور را سست کرده اند.

به گزارش ایرنا، حسین امیرعبداللهیان هفته پیش در گفت وگو با کانال چهار انگلیس تصریح کرد: اگر یک همه پرسی (پرفراندوم) به طور هم زمان در ایران و انگلیس برگزار شود و موضوع آن، حمایت مردم از نظام باشد، تردید نکنید که در این رفراندوم انگلیس بازنده خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: دموکراسی و حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران به مراتب قوی تر از دموکراسی و حقوق بشر در انگلیس است.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری جمعه 11 اسفندماه 1402 در سراسر کشور برگزار شد.

نامزدهای این انتخابات برای دستیابی به 290 کرسی قوه مقننه و 88 کرسی مجلس خبرگان رهبری با یکدیگر رقابت می کنند.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات ایران فرآیند اخذ رای برای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری از ساعت هشت صبح روز جمعه 11 اسفند ماه آغاز شد و تمامی شعب در سراسر کشور آماده اخذ رای از واجدان شرایط (متولدین 1384/12/11 و ماقبل آن) بودند. ساعت رای گیری در انتخابات نیز تا ساعت 24 (12 شب) تمدید شد.

310310

اظهارات مداخله جویانه مقام انگلیس درباره انتخابات ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اظهارات مداخله جویانه مقام انگلیس درباره انتخابات ایران" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اظهارات مداخله جویانه مقام انگلیس درباره انتخابات ایران"، کلیک کنید.